şükela:  tümü | bugün
 • izmir ekonomi üniversitesi hocalarından. aynı zamanda uzay kampı yetkililerinden birisi olması lazım. uktecinin belirttiğine göre "benim adımı nette aramayın gelip sizi bulurlar bilmemne" diye ortalıkta dolanır kendisi.
 • bir zamanlar ege universitesinde astronomi ogrencisiydi. astronomi kampinda abiydi. sonra uzay kampinda egitim sorumlusu oldu. hatta orda cektigi ay fotografi nasa web sayfasinda gunun fotografi oldu. sonra izini kaybettim noldu bilmiyorum*

  (bkz: icimde uktedir)
 • gizemli bir hocadır, mit ajanı tehşisi koyduğumuz sınırlı listenin içindedir..
  ''çok sallıo'' dedirtecek hikayeler anlatırdı, en ilginç olanı ise fay hattı kırma projesi ve istanbul depremi bağlantısıdır,
  tekrar zevkle dinlerim.
  edit: ''çok sallıo'' diyenlerin ise anlatacak araba fantazilerinden başka bişileri olmamasını gayet doğal karşılarım.
 • dersi değil hayatı öğreten izmir ekonomi üniversitesinin çok değerli akademisyenidir kendisi. 'beni google'dan arayanı bulurum, ayağınızı denk alın!' sözüyle ünlüdür. nasa'da çalışan ilk 10 türkten birisidir.
 • kendisinin hava atmasına ve böbürlenip burnun havalara değil aya yakın yerlere kadar kalkmasına sebep olacak bir yaşamı olmasına rağmen mütevazi tavırdaymış gibi davranıp kendini öğrencilere sevdiren ama hatasını bulduğunuzda size "evlat" diye hitap ederek ezip def etmeye çalışan özünde antipatik ve ukala olan ama genel de sempatik gözüken hayallerini ve gerçeklerini tam kestiremediğim hayaller aleminde yaşayan hocamızdır kendileri.

  not: eğer dersine giriyorsanız siz siz olun sakın ben gibi hakkınızı aramayın.

  edit:imla
 • askerliğin acemilik dönemini beraber yaptığımız kişinin adıdır. agresif bir yapısı vardı. öyle her muhabbete gelemezdi. aynı zamanda tecrübeli bir abimizdi. bir de ben kendisini psikiyatr sanıyordum ya da biz öyle söylediğini hatırlıyorum. 9 eylül üniversitesinde idi.
 • yazarlık yaptığım yıllarda hakkında kötü bir şey yazmamama rağmen hakikaten gelip bulan adamdır. muhabbeti kıyak, kafası çalışan bir akademisyenlerimizden. fizik, matematik, bilgisayar, uzay konularında ciddi çalışmaları var. öğrenciliği de, yazarlığı da bıraktım daha da gelip bulursa "hoca sen neyin peşindesin" diye soracağım kendisine.
 • vefaat haberini yeni aldığım çok değerli bir hocamdi
 • hayatımda 1 senemin çakıştığı ege üniversitesi uzay bilimlerinden mezun yüksek lisans ve doktorasını nasa'da yapmış ve mıtde araştırma görevlisi olarak çalışmış çok güzel çalışmaları olan vizyonu geniş ege üniversitesinin efsane hocalarındandı. duyunca şok oldum dün akşam kalp krizi sonucu vefat etmiş. oysa türlü türlü esprileri inanması güç hikayeleriyle neşe doluydu. gider çayını alır öğrencileriyle oturur kantinde sohbet ederdi. hep beni sağda solda çok aratmayın sizi takip ederler der kriptolu telefon kullanırdı. çok efsanesi vardı. sıra dışı bir hocaydı. allah rahmet eylesin

  kaynak: kurucusu olduğu derin uzay derneği
  http://www.derinuzay.org/
 • bir kaç anımız olan öğretim görevlisiydi. bizden sonra ders verdiği gruba, bizim grup için "ne desem kanıyorlar" tarzı bir söylemi vardı. saygımızdan kişinin yüzüne bir şey diyenimiz de çıkmamıştı. onu o gibi uğurlamak lazım. ölmemiştir her halde yoksa inandığımız kişi yarı titandı.

  --- spoiler ---

  superman'i bile gömdüler

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap