şükela:  tümü | bugün
  • geçen sene abd'ye green card ile giden ve abd'den videolar yapan youtube.
  • itü makina mühendisliği mezunu zeka oyunları tasarımcısı.

kendisiyle birkaç defa bir araya gelme imkanım oldu. biraz ukala biri havası verdi bana; lakin kendisinin bulduğu ve akıl oyunları yayıncılıktan çıkan tapa kitabını da imzalatmıştım zamanında. olsun artık o kadar.

takip ettiğim kadarıyla farklı platformlarda zeka oyunları soruları hazırlıyor; örneğin grandmaster puzzles

kendisiyle yapılan bir röportaj: beyin bedava zeka çalışarak
  • abd ye şans eseri green card ile göçmüş, youtubede videolar çeken, göçtükten sonra iyice götü kalkmış, egoist bencilin teki.
  • green card hakkında daha önce sahip olduğum "sadece aracı firmalar vasıtasıyla ve çok para harcayarak başvurulur" şeklindeki yanlış algıyı videoları sayesinde değiştiren, bu değişiklik sonrasında ücretsiz bir şekilde başvurduğum green card çekilişini kazanamamış olsam da kendisine sorduğum her soruya, mecbur olmamasına rağmen içtenlikle cevap veren güzel insan.

bana çıkmayan ama eşimin ablasına ve eniştesine çıkan green card için kendisinden yardım istediğimde, "benim bulunduğum eyalete gelirlerse havaalanından alırım, otele yerleştiririm, ev tutmalarına, çocukların okul kaydına, iş bulmalarına da elimden geldiğince yardımcı olurum" diyecek kadar yardımseverdir.

bu boktan ülkeden göçüp gitmesine ve çocuklarının hayatını kurtarmasına rağmen, yine de kendisi gibi gitme şansı bulanlar onun yaşadığı zorlukları yaşamasın diye çektiği videolar ile insanlara yardımcı olmaya çalışmaktadır. yoksa youtube'dan 20$ kazanmak için uğraşılacak şeyler değil. hele ki her videonun altına yorum yapan saçma sapan tipler varken.