şükela:  tümü | bugün
 • geçen sene abd'ye green card ile giden ve abd'den videolar yapan youtube.
 • itü makina mühendisliği mezunu zeka oyunları tasarımcısı.

  kendisiyle birkaç defa bir araya gelme imkanım oldu. kendisinin bulduğu ve akıl oyunları yayıncılıktan çıkan tapa kitabını da imzalatmıştım zamanında. olsun artık o kadar.

  takip ettiğim kadarıyla farklı platformlarda zeka oyunları soruları hazırlıyor; örneğin grandmaster puzzles

  kendisiyle yapılan bir röportaj: beyin bedava zeka çalışarak
 • abd ye şans eseri green card ile göçmüş, youtubede videolar çeken kişi. ancak uzak durmakta fayda var zira ikiyüzlüdür. yardımsever görünür faydası dokunmaz. tek amacı takipçi, abone, beğeni zart zurttur.
 • sanırım birden fazla serkan yürekli var. benim tanıdığım zeka oyunları üzerine marka olanı. bu adam arkadaş ortamlarında, sağda solda değişik kareli oyunlar, sudokular falan çözen kendi halinde biri gibiydi, meğer çözen değil hazırlayanmış, hatta daha da fazlasıymış, vay çakal.

  kendi icat ettiği oyunları varmış, abd'de, avrupa'da satışa sunulan setler falan yapıyormuş. türk beyin takımı diye bir oluşum vardı, onun da kaptanıymış. geç öğrendik... adama abaküs muamelesi yaptık onca zaman, kusura bakmasın. tedx denizli'de konuşmacı olarak görünce bir titreyip kendime geldim, uzak olmasa izlemeye de giderdim ne yalan söyleyeyim.
 • akıl oyunları dendiğinde john nash'ten sonra akla ilk gelen isimdir.* abartmak bir yana; ülkemizde yıllardır her türlü zeka, mantık ve matematik oyunlarıyla hakikaten profesyonel anlamda ilgilenen ve gençleri bu yöne çeken az sayıdaki insandan birisidir. yıllar önce sudoku ile tanışmak suretiyle akıl oyunları batağına daha yeni düşmüşken kendisi türk beyin takımında yargı dağıtıyordu. sonrasında birkaç organizasyonda şahsen tanışma ve sohbet etme imkanı da bulmuştum, iyi biriydi.

  kendisi şuan bildiğim kadarıyla yine zeka oyunları alanında ve dünya zeka oyunları federasyonu komite üyesi. zaten adam yıllar boyunca yurt içi-yurt dışı sayısız organizasyon için setler-bölümler hazırlamış, defalarca türk beyin takımında yer almış biri. şimdilerde yeni bir şeylere başladı sanırım ve duyduğum kadarıyla çok farklı tarzda ele alıyor bu alanı. e zaten böyle adamlardan da başka türlüsü beklenmez. takipteyiz.

  bu arada 9 kasım'da denizli'de tedx konuşması varmış. şiddetle tavsiye edilir link

  not: ah bir de sitesi olsa ve sosyal medya kullansa ne hoş olacak.
 • yeni denk geldim, adam tedx te konuşma yapmış be... bir de kitap serisi yapmış, bir matematikçi olarak ve devletin yurt dışına henüz iltica edememiş bir öğretmeni olarak takipçisi olacağım kitapların. bu adam bir şeyler yaptım dediğinde, bir şeyler yapıyor ha.

  aha konuşma: zeka oyunları insanı