şükela:  tümü | bugün
  • keşke biz de sizi bu çalıştayınızın sonuçlarını bize aktaran bir bilim adamı olarak tanısaydık diye iç geçirdiğim bilim insanı. ne yazık ki akademik hiçbir hareket kendsi de fizik kurallarıyla kuşatılan evrende yer alan bu ülke insanının ilgi alanı içine giremiyor. görmediğini bilmediğini var saymaya niyetli bir yeni toplum tanımı için çok çalıştığınızı biliyoruz. ayrıca kendini acısı arasında bile bu kadar etkili, bu kadar kuvvetli ve karşı duruşla ifade edebilen bilim insanlarımız olduğunu görmek bizi mutlu etti. sözlü ifadenin güçlülüğü insanımıza yapılanların ve eksiklerin anlatılabilmesi için tek yol.
  • doğuş üniversitesinde rektör yardımcılığı yapan, 30 kasım 2007 ısparta uçak kazasından şans eseri kurtulan fizik profesörü.
  • beşiktaş atatürk anadolu lisesi mezunu olan lisans eğitimini boğaziçi üniversitesinde tamamlamış profesör. iyi dans eder.
  • enver aysever'in aykiri sorular konugu olarak cern'de yapilan isleri mukemmel sekilde anlatmistir.
  • cern de yapılan deneyleri harika ve anlaşılabilir bir şekilde özet geçmiştir.
  • atom, atom altı yapı, cern, higgs parçacığı, higgs parçacığına neden tanrı parçacığı deniyor, kuantum, türkiye'de bilim neden ilerlemiyor gibi konularda lise fizik bilgisine sahip birinin anlayacağı şekilde çok güzel bir türkçe ile hiç aa ooo ııı yapmadan açıklama yapan bilim insanı.

ısparta'da düşen uçakta kaybettiğimiz 6 türk bilim insanın ilk türk parçacık hızlandırıcısı fikri üzerinde çalıştığını belirtti. enver aysever uçağın düşürülmesi ile ilgili komplo teorilerini sordu. çetin hoca "ben sizin duymak isteyeceğinizden farklı daha geniş ve hoşunuza gtimeyen bir cevap vereceğim" diyerek soruyu yanıtlamaya başladı. "türkiye'de bütün bu gelişmelerin önünde duran bir yapı var. aynı yapı bizim cern'e üye olmamızı da engelliyor" dedi. çetin hoca'nın belirttiğine göre cern'e adaylık süreci 2009'da başlamış ve yakın gelecekte olumlu sonuçlanacakmış.
  • keşke öğrencisi olsaydım da, ülkede bilime ket vuranlara inat, tavizsiz ve dik duruşunda onun yanında olabilseydim dediğim değerli bilim insanı. belki de hayal kurmayı seven bir insan olduğum için, parçacık fiziğine karşı özel bir merakım var. karşıdakine aktarması zor bir alanı, gayet sade ifade etti. kendisine zorlu yolunda sabır, güç ve şans diliyorum.
    may the force be with you...
  • gün itibariyle aykırı sorular programında izledim. çok hoş sohbet bir o kadar da başarılı, fiziğe gönlünü kaptırmış, türkçesi düzgün yurdumun nadir bilim insanlarından. iyi ki o uçak “kazasından” kurtulmuş. atom fiziğini, kuantum mekaniğini anlamış ama kapitalizmi anlayamamış. zor konu tabii. insanın işi gücü bırakıp öğrencisi olası geliyor valla. hocam ama önyargılarımızı kıralım. deprem filan niye depremi tetikleyici bir faktör olmasın. doğalı varsa sunisi de olabilir.
  • cnn turk'de aykırı sorular programina katilmis bilim insani, temel bilimci. fizigi yalin anlatimi ile taninir, bu programda da bunu cok guzel bir sekilde gostermistir. cern'deki atlas projesinin turkiye koordinatoru oldugunu bu program sayesinde ogrenmis olduk. turkiye'nin cern'e uye olmasi icin cabaladigi belli olmaktadir. turkiye'de bilimin gelismesine engel olanlara guzel gondermeler yapmis, ve bilimin gelisimini ketleyecek mekanizmalar olduguna isaret etmistir. su basliga da adete cevap vermistir: (bkz: türkiye'de bilim neden ilerlemiyor)
  • bu arada programda eşinin adının filiz oldugunu ogrendik, cunku sunucu hocayi aksam davet ettikleri icin hocanin esinden ozur diledi. esini de taniyorsa daha anlamli olur da yoksa ne alaka ya dedirttirdi