şükela:  tümü | bugün
 • ülkenin kamburu bunlardır. cebinde metelik yok, vergisini ödemez, krediyle passat alır, ekonomi biraz sallandı mı ağlamaya başlar. çoğunun yanında çalıştırdığı eleman kadar bile tahsili yoktur.
  oturduğum yerin merkezinde bir kaldırımdaki esnafları üşenmiyorum buraya listeliyorum, tam sırayla şöyle,
  halı yıkamacı (audi a4 kullanıyor), lastikçi, demirci, fırın, cep telefonu bayi, çiğ köfteci, kasap, büyük market, dondurmacı (kapalı, boş dükkanın kirasını ödüyor), tütüncü, eczane, kıraathane, berber, pc tamircisi, çeyizci, çiğ köfteci, ayakkabıcı, butik, fotoğrafçı, berber, tavuk dönerci, börekçi, esnaf lokantası (komple kapalı), a101, bim, 1 milyoncu, cep telefonu bayi, tavuk kanatçı, nohut pilavcı, fatura ödeme bayi, çeyizci, kadın kuaförü, emlakçı.
  karşı kaldırımı da tahmin edersiniz. yiyecek hariç üreten bir kişi yok, arka sokaklarda zaten dükkan yok. burada kiralar 4 bin liradan başlıyor. mümkün olan tüm işlerde suriyeli ve afgan çalışıyor.
  şimdi konuştukları tek konu maaş yardımı, kira yardımı, kredi ötelemesi. maaşını görmeden vergisi kesilen insanlar bu asalak sürüsünü besleyecek. haram olsun.
 • hepsi kapansın migros, ikea falan şube mi açsın? yani ne yapsın bu adamlar? çevrenizde çalışan olup kredi ile ev, araba sahibiyim diye gezen hiç mi yok?

  çok yersiz ve gereksiz bir eleştiri olmuş kusura bakmayın. evinizden de çıkmayın, covid-19 size dokunmaz ama bu düşüncenin virüs gibi yayılmamasını isterim.