1. ticaretin bir alım - satım işi olduğu göz önüne alındığında ve evinizdeki eşyaları sattığınızda dahi bu eşyalar anında birer sermaye haline geleceğinden dolayı, sıfır sermaye ile iş yapmak/kurmak yalnızca emek satarak gerçekleşebilecektir. bu işler ise, temizlik yapmak, ayak işleri yapmak, amelelik gibi basit ve daha çok işçilik kavramı kapsamına giren işlerden mütevellit olabilecektir.

netice* olarak, asgari düzeyde bile olsa, sermaye olmadan olmayacak iştir.
  2. - abi müthiş bir planım var.
  3. genelde herkesin istedigi bir is modeli fakat internet kullaniminin artmasi, iletisimin kolaylasmasi v.s. gibi etkenlerden dolayi artik hic bir sey kolay degil. her zaman rakibiniz var, fiyatlar seffaf, kar marjiniz belli. tuketici bilinclendi netten arama motoru ile artik her bilgiye fiyata ureticiye v.s. ulasiliyor. herseyin fiyati belli dolayisiyla bir urunu yuksek kar marji ile satamiyorsunuz..tuketici bilinclendi orn: 1tl degeri, olan bir urunu 3 tl e satma devri kapandi..
  4. en kolay yöntemi bedenen çalışmaktır.

kimi hamallık yapar, kimi temizlik yapar, kimi...
  5. sipariş üzerine internetten ticaret yapmaktır.

örneğin;

bu sitede 249 tl'ye satılan bir ürün aliexpress sitesinde free shipping ile $44.50'a gelmektedir. siteyi detaylı incelemedim ama $20.00'a bile bulabilirsiniz. türkiye'deki site de aynı adresten getirmekte ki temin ve kargo süresi için 1 ay süre vermiş, ki bu süre sipariş ettiğiniz ürünün free shipping ile gelmesiyle aynı süredir. hiçbir sermayeye ihtiyacınız olmadan ve mevzuata göre gümrük vergisi ödemeden iş sahibi olabilirsiniz.

not: bilgisayar ve aylık internet faturasını saymıyorum abilerim ablalarım.

sermayesiz iş kurmak hakkında bilgi verin