• ben kendisini oldukca sevmekte ve topluma ornek insan olarak desteklemekteydim. bir keresinde bazi okurlarıyla fikir ayriliklarindan dolayı ters düşmüş bir açıklama yazıp "ortaokul kompozisyonu ayarında yazdım ki anlayın diye" demişti. bunu gerçekten saygısızca bulmuş ve fakat sinirle olabilir böyle şeyler demiştim. sonra aldığım sihirli değnek kitabını okuyunca ortaokul kompozisyonu seviyesinde yazmayı alışkanlık haline getirdi sanırım dedim. daha önceki iki kitabında da aynı şeyi hissetmiştim(özellikle başlarım şimdi annelige kitabı bir günde yazılıp bitmiş gibi) ve benim için artık alınmayacak yazarlar listesine girdi.hatta yazar olarak gündeme gelmesini haksızlık olarak görüyorum.sadece sosyalmedya insanı olarak kalsa daha adildi.sosyalmedya seviyesinde guzel paylaşımlar yapıyor evet.ayrıca oyun konulu seminerler yapmasını da anlamlamdiramiyorum çünkü bunun eğitimini almamış. herhangi bir oyunu yüzlerce çocuk üzerinde deneyimleyip sonuç cikarma mis. bu işin ciddi uzmanları var. geçenlerde bir anne kendisine mesaj atmış ve "cocuguma bakınca sinirleniyorum ne yapmam lazım "gibisinden yardım istemiş. sermin hanım isim vermeden bu mesajı ifşa etmiş ve "ben çocuğuma bakarken şükrediyorum kendinizi o çocuğun yerine koyun" gibisinden bi yazı yazıp kendisinin ne kadar örnek bir anne olduğunu bir kez daha anlamamızı sağlamıştı. bu yaziya gelen yüzlerce yorumda o zavallı anne kotulenmis ve zaten yasamis olduguvicdan azabına ilaveten kendini dünyanın en kötü annesi hissetmişti. sermin hanımin türkiyedekadın olmanın zorluğunu hiçe sayarak yaptığı bu paylaşım sonrası takibi bıraktım. kimsenin umrunda olmasam da bir.fark yaratmasam da annelik ve kadınlık konusunda o ben oldum havasını ve surekli sosyal mesaj verme yetkisini bi tık da olsa hissediyorum ve buna değer veremiyorum.bu benim sahsi kanaatim.toplumda olması gereken bir insan.çok fazla anneye iyi yönde ilham oluyor. yazsin okunsun gülümsesin.
  • "kimse anasından kederli doğmuyor, böyle şeyler zamanla oluyor. sadece genç kızların gözlerinde görebileceğiniz o gece yıldızı, güneş ışığı, kor alevi parlaklığı söndürecek bir şeyler zamanla çıkıyor. ve bu memlekette genç kızların ekserisi, sönerek kadın oluyor." sözlerinin yazarıdır.
  • görünen o ki kendisi sadece reklamcı. * *
    3 çocuk anneliği sadece annelik. bana şunları hatırlatıyor yaptığı.
    çok anormal değil yaptığı. çünkü parası var. vakti var. işi buna uygun (reklam ve edebiyat) eee daha ne olsun. helva yapsanaaaa.
    yapmış.
    benim asla yapmayacağım bir şeyi yapmış.
    üzgünüm ancak buradaki yorumları da okuyunca oyuncu bir anneden çok iyi bir reklamcı olduğunu görmemek mümkün değil. yazdıklarını okumadan nasıl karar veriyorsun derseniz, yazdıklarını değil yaptıklarını eleştirdim zaten. kitapları güzel veya değildir. bilemem. önemi de yok. alan alır almayan almaz.
    3 çocuğa bakıcı ile bakıp (öyleymiş yazılanlara göre) "vakit bol hayat güzel iyi yaşayın" yaklaşımı hiç gerçekçi değil. "3 değil 5 bakıcısı olsa ne fark eder" yazan olmuş. kaç bakıcısı var bilmesem de bir bakıcı bile bir annein hayatını değiştirir. bu kadar basit. inanmıyorsanız annelerinize sorun. "anne beni bakıcı ile büyüseydin nasıl bir hayatın olurdu" diye.
  • kalemi güzel, okuması keyifli, tavsiyeleri uygulanası insan. hakikaten oyuncu, yoksa insan nasıl bulsun bunca fikri... diğer yandan yaptığını doğru bulmuyorum. kendi anılarını ve tecrübelerini paylaşırken çocuklarının hayatından da epeyce bir kesit paylaşıyor. bu çocuklar ergen olunca, küçüklük anılarının ortada dolaşmasından çok mu keyif alacaklar? patronlarının, evlerinin içini bilmesi hoşlarına mı gidecek? yetişkinlere şirin gelen o anlar akranları arasında hiç mi alay konusu olmayacak? çocuğunu kendine bol malzeme yapan herkes için geçerli. kendi yetişkin hayatını bol bol paylaşabilir, çocuk yetiştirmeyele ilgili de isim vb vermeden önerilerde bulunabilir. diğer yandan yetişkin kişi, çocuğun mahremine de saygı göstermelidir ki işte burada çok eksik. çocuklarını bu denli herkese servis etmesi konusunda (bkz: çocuk istismarı) araştırmasını istediğim kişidir. yaptığının tam olarak hangi sınırlara girdiğine kendisi karar verir sonra.
  • fazla cici kiz
  • bu kadını çok uzun zamandır takip ediyorum. yeni anne olduğumda çok popülerdi bende o yüzden takibe almıştım. önceleri sevdim güzel oyun fikirleri vardı. lakin artık tahammül edemiyorum kadına. takibi de bıraktım zaten. sosyal medya hesapları kendini övme ve kitaplarının reklamını yapma platformuna döndü. çok sahte geliyor bana yazdıkları.

ha birde sürekli eski eşi nejat beyi hesaplarında gömüyor hayranları bu kadın da fırsat veriyor. çocuklarının babası be bu adam. ayrıca bir evde ne yaşandığını kimse bilemez.
  • okuyucularıyla ve takipçileriyle yakından ilgilenen yazar hanımabla. ankara'da bir alışveriş merkezinde düzenlenen imza gününde sirada bekleyenleri gördükçe mutlu olmuş, yorgunluğuna rağmen gülümseyişi eksilmeden herkesle yakından ilgilenmiştir. facebook sayfasında eğlenceli şeyler paylaşır. bir de hemşehrim olur kendileri, söyleyeceklerim bu kadar.
  • vaktinde, çocuklar için ilginç olabilecek oyunlar paylaşıyor düşüncesiyle takibe aldığım, aradan geçen zamanda bir yığın kitap yazan, genelde pozitif mesajlar vermeye gayret eden, bakıcısı olsun, olmasın, çocuklarıyla güzel bir şekilde ilgilendiğine dair izlenim edindiğim, oldukça enerjik; lakin, sözgelimi çocuk kitaplarında alışık olduğumuzun aksine, kendine eşlik edecek değerli bir illüstratör ile işbirliği yapmak yerine shutterstock’tan bulduğu görselleri –nick dahi belirtmeden masal kitabında kullanabilmesi; zaman zaman yaptığı “çok zorluklar yaşadım, türlü imkansızlıklar içinden kendimi yarattım ve bugünlere geldim, iyice piştim, oldum” temalı paylaşımları; annelik ve oyun konularındaki ‘uzman’ tavırları, kimi zaman, instagramdaki paylaşımlarının altına bırakılan, kendisi için negatif çağrışımlı yorumları yazanlara, saldırgan bir şekilde cevaplar dizisi düzüp, fanatik kitlesini bu kişiler üstüne salmaktan gocunmayan, veya belki de gocunup ardından bu paylaşımlarını silmeyi tercih eden çizgisi nedeniyle, kitaplarından ziyade yalnızca instagram hesabından, ama biraz kekremsi bir tatla takip ettiğim, reklamcı ve sosyal medya insanı.
  • oyuncu anne adında instagram hesabı da mevcuttur.

çocukla kaliteli vakit nasıl geçirilir sorusuna cevap arıyorsanız takip edin, yararlanın. yeni nesil cocuklarin eseri olacaktır, unutmayın. kendisini canı gönülden tebrik ve takip ediyorum.

not: cocugum yok
  • anne degilim, evli bile degilim ama oyuncuanne adli instagram hesabinin siki takipcisiyim. çocuklar için hikayeler gibi dursa da aslinda baya benim için yaziyor. okuyup ders almaya, bakış açısı kazanmaya çalışıyorum. uzgun duruyor bu siralar ama umarim kisa surede atlatir bu sancılı dönemi.
hesabın var mı? giriş yap