şükela:  tümü | bugün
  • oyuncu anne şermin çarkacı 'nın esas adı. boşanma sonrası kendi soyadı ile kitaplarını basacağını, sosyal medyada da bu şekilde yer alacağını duyurdu bugün.
    tebrikler. markalaşmış isminden vaz geçecek mi diye merak ediyordum, iyi yaptı.
  • ıki yildir gerceklestirdigim esimin soyadini akademide kullanmama eylemimin ne kadar saglikli bir eylem oldugunun gostergesidir kendisi
    esinin soyadi ile tanindi
    bir zaman sonra yollar ayrildi
    bir muddet daha o bilinen soyisimle devam etti
    ama sonunda zor geldi demek ki hayatindan cikardigi adamin soyadi ile devam etmek
    su an esimle iyiyiz , ama bes on yil sonrasi belki bi yil sonrasini kim bilebilir ki?!
    yillarca yayin yaptigim soyadimdan bir cirpida vazgecip esimin soyadi ile yayin yapmam bekleniyor, sonra esimle ayrilirsak onlarca yilin emegi, cvmde bir hata, bir vazgecis, bir bosanma hatirasi olarak kalacak oyle mi!?
    haksizlik.
  • kelimelerinden çok etkilendiğim kadın. yazar. oyuncu anne. onlarca şeyimin annesinin arasında bir şermin yaşar‘ı samimi buluyorum nedense. anlamsız sırıtmalar, rüküşlükler, yavan mutluluklar değil ondan geçen.

steril, nitelikli bir hayatı varmış ve çocuklarıyla çok çok ve yine nitelikli vakit geçirmekten çok keyif alıyormuş gibi hissediyorum. sonra da ‘anneleri oyun oynamayı çok seven çocuklar ne şanslı’ diyorum.
  • insan bir şeyleri anlatmak,yazmak ve aktarmak istiyorsa ona uygun görseli arşivinden bulur ya da gayet rahat görselini kendisi çekebilir. bir de reklam alanındaysanız bunu yapmak, aktarmak hiç zor olmasa gerek.

kendi yaşamınızın monotonluğu yüzünden yapılanlar size fazla gelebilir. ayrıca hayatınızı ne yönde ilerletirseniz, o yöndeki fırsatları da kendiniz için pekala oluşturabilirsiniz.

kendisine kulp bulunmasını pek anlamadığım yazar-anne-reklamcı-başarılı-güzel kadındır kendisi.
  • hayatımda gördüğüm en yapmacık insan. instagram hesabını görmek yeterli oldu. kitapları da berbat ötesi.
  • bugun evlendiğini duyurdu; bir taze çiçek ve buğulu imza defteri ile. kbb uzmanı nedim arda ile ona mutluluklar. baya şaşırdık ama. demek ki her şeyini de paylaşmıyormuş!
  • yani kendisi bugün evlenmiş. mutluluklar..
    ancak bir yeni eşine bir de eski eşine baktım..
    yani sadece baktım..
    tabii ki önemli olan insanın kalbi, merhameti faln filan ama..
    ama bakınca..
    hani insan bir karşılaştırma yapmıyor değil..

ama gönül işte, gönül kimi severse aşk onda güzeldir.

yalnız anne olmak kolay değil.
    üç çocuğuyla birlikte yeni bir hayata yelken açan anne.
  • "bugün iki kırık dalı birbirine aşıladık" gibi narin, zarif ve duygulu bir cümleyle evliliğini ilan etti. kendim evlenmiş gibi sevindim ve huzur buldum. ona da muhterem eşi sevinç ve huzur versin. ikisi birbirine lâyık olsun...
  • evlendiğini instagramda bugün gördüm. allah mutlu etsin de benim merak ettiğim daha boşanalı bildiğin bir, birbuçuk sene olmuştu. nasıl oluyor da bu kadar kısa sürede yeni bir evliliğe geçiyor bazısı? gerçekten piçlik olsun diye yazmıyorum. merakımdan. hiç ayrılık travması filan yaşamıyorlar mı? ne bileyim 7-8 ay süren bir evlilik yaptım, çocuğum da olmadığı hallde 2 3 sene atlatamadım. tamam ben de fazla melankoliğim o ayrı.

ama hatun 3 coçukla uzun bir evlilikten çıkmış taş çattlasa en fazla 1.5 sene önce. maşallah nasılbu kadae güçlü olup geçebiliyorlar hemen yaşananları?
  • yine çok saçma ve yanlışlarla dolu bayram yazısını paylaşmış ig hesabında, bence tabi.
    kurban bayramında sokak aralarında hayvan katlinin yasaklanmasını ilk kim sağladı demez ama!?
    hey gidi yandaşlık.
    “ilk kim” diyerek kimi hedef gösteriyorsun?
    dünyada her şey değişime uğruyor, sadece ritüeller baki kalıyor. ramazan bayramının da tek gerçek ritüeli bayram namazı; o da devam ediyor zaten. ne yazık ki bizim gibi toplumlarda çocuklara özel ritüeller hiçbir zaman oluşmadı.
    el öpmek, şeker toplamak, para karşılığında kucağa oturmak, hediye almak, vs çocuklar için zaten iyi şeyler değil.
    şeker toplasın çocuklar ama “öpmek” zorunda kalmasın mesela?
    bu konuda bir sürü pedagog makale yazdı zaten.

eskiden anneler çalışıyor muydu? hayır!
    şimdi çalışan annelere neden misafir yükünü zorunlu gösteriyorsun? elbette güney’e iner, imkanı varsa!

baştan sona hiçbir cümlesine katılmıyorum ve yazdığını gerici, yandaş, ukalaca buluyorum.

ilgili yazı