• okuyanus.com da çok güzel yazıları olan, çeşitli dizilerde ve oyunlarda oynamış 74 lü genç tiyatrocu-yazar. piç güdüsel yaşadığımızı iddia ediyo.
  • bir dönem kanal 6'da program yapmı$ ve hatta bir dönem de haluk bilginer - zuhal olcay ikilisiyle sahneye çıkmı$ olan ki$i.
  • istanbul universitesi muhendislik fakultesindeki kici kirik anfilerde birkac kisi ile organize edip sergiledikleri oyunlarin tadini almislar icin bugun sermiyan'in yuruyusunu izlemek cok daha keyif arzetmektedir.
    "yuru be sermiyan"
  • kendi yazdığı ve kendi yönettiği 9 ay son gün adlı oyunu mayıs 2007 ' de kurduğu kendi tiyatro grubu "tiyatro oyunbozan" ile şu günlerde sahneleyen tiyatro insanı. bakınız "tiyatro oyunbozan" ın yola çıkış öyküsünü nasıl açıklıyor :

    “en iddialısından bir sözle cüret belki bu gösterdiğimiz. sinema ve televizyon gibi görsel alternatifleri düşünecek olursak, tiyatronun seyirciye ulaşma sorunu aşikar kuşkusuz. elbette bunun çok anlaşılır ve hak verilir nedenleri var. suç sadece tiyatroya gelmiyor dediğimiz seyircide olmasa gerek. gelinmiyorsa, biz de yapamıyoruzdur. suçu üzerimize alıyoruz.

    kendi arasında konuşmaktan ötürü azarlanan bir çocukluğun büyüyerek, kendi arasında konuşabileceği ve anlaşılabileceği bir dil, humor ve üslupla seyirciye ulaşmak hevesi zihnimizi alıkoyan. ve elbetteki bir öfke bizi alıp sahneye koyan. bu suç ve düşle kuruldu oyunbozan.”