şükela:  tümü | bugün
 • melankoli:normal bir anomali adli muhtesem kitabiyla beni derinden etkilemis yazar.. kitapta albert durerin melancholia1 isimli yapiti gercekten cok basarili bir sekilde irdelenmis ve yapitin alegorisi tum ciplakligiyla gozler onune serilmistir.. tavsiye edilir..
 • bu ülkeye böyle entellektüel dedirten inişi çıkışı bol, ama yine de, özellikle de ele aldığı konular bakımından üstünde durulması yararlı bir zat.
 • freud'un biyografisini "bilimsel bir peri masalı : freud'un aile ve tarihsel romanı" adıyla sıcağı sıcağına çıkardı. soğumuş bir kitabı için (bkz: mehmet reşat ve nuri beyler)
 • kendisi en son almanya'da idi,yaklaşım olarak anti-psikiyatriye yakındır..
 • önceki yıllarda izlemiş olduğu davranışçı perspektif bir yana bırakılırsa, son derece iyi bir yerde durduğunu düşündüğüm bir yazar. özellikle tevfik fikret (aşiyandaki kahin - tevfik fikret'in melankolik dünyası) ve freud (bilimsel bir peri masalı - sigmund freud'un aile ve tarihsel romanı) ile ilgili yapıtları ülkemizde psiko-biyografi tarzı çalışmasının ilk örneklerini oluşturuyor. bu alandaki çalışmaları öncü çalışmalardır. (yalnız freud ile ilgili çalışmanın bazı eksiklikleri olduğunu düşündüğümü de belirtmeliyim.) ayrıca politik-psikoloji notları ve melanloli adlı çalışmaları da kanımca bu alanlarda ilgilenen kişilerce mutlaka okunması gerekli yapıtlar arasındadır.
 • "aşiyan'daki kahin: tevfik fikret'in melankolik dünyası" ve daha sonra da "bilimsel bir peri masalı: sigmund freud'un aile ve tarihsel romanı" adlı kitapları okuyan ustan yayınlanan saygıdeğer ve üretken yazar. kısmen almanya'da kısmen türkiye'de yaşamaktadır ve bu gel-gitler arasında bir radyo programı ile yeni bir kitabı da sığdırdığı bilinmektedir. radyo programı açık radyoda didik didik freud adında ve halen pazartesileri üç buçukta dinlenebilmekte. yeni kitabı da merakla beklenmekte. kitabın tutunamayanlar üzerine olduğu söylenmekte. eh daha ne olsun!
 • melankoli normal bir anomali adlı kitabını okuduğumda disiplinlerarası bir dil oluşturduğunu görüp hayran olduğum bilim insanı. melankoli'nin sanat eserleri üzerinden tarihsel süreçteki görüntüsünün anlatıldığı bu kitap bir başyapıt olarak değerlendirilebilir.
  adını görünce heyecanla tıklamıştım, toprağı bol olsun.
 • yetmişlerin sonunda serol teber davranış psikolojisi'nden hareketle oluşturduğu davranışlarımızın kökeni adlı kitabında, insan evrim sürecini, insan içgüdülerini, insan ve ayvan arasındaki davranış benzerliklerini incelemiş ve bir hayli populer olmuş bir yazar.
 • bugün beklenmedik ölümünü duyduğumuz sevgili dost. ardındakileri çok üzerek çekip giden kişi. huzursuz ruh, belki de huzur bulmuştur...
 • terk-i dünya etmesine rağmen yayınlanacak bir kitabı daha olan kişi. tutunamayanların politik psikolojisi adlı kitabını daha yeni okuyan us yayınevi'ne teslim ettiği biliniyor.