şükela:  tümü | bugün
  • ankara üniversitesi siyasal bilimler fakültesi kamu yönetimi bölümü, siyasetbilimi anabilim dalı öğretim görevlisidir. ayrica sivil toplum gelistirme merkezi'nde baskan yardimciligi yapmaktadir. cok tatli biri olmasi yaninda su siralar turkiye'deki erkeklik kavrami uzerine ciddi arastirmalar yapmaktadir. yakinda bu arastirmalarinin meyvesi olarak bir kitabi yayimlanacaktir.
  • ideoloji konusunda müthiş aydınlatıcı "ideolojinin serüveni: yanlış bilinç ve hegemonyadan söyleme" adlı harika kitabın yazarı.
  • ezber bozan bilim kadını. ufuk açar, soru sordurur, keşfettirir, düşündürür. ve bunları sadece bir günde yapabilir.
  • şöyle bir röportajı yayınlanmış;

http://www.haberturk.com/…iddet-olaylarini-arttirir
  • " toplumun temeli aile değil birlikte yaşamaya ilişkin kurallardır" tezi ile dikkatimi çeken prof ünvanlı akademisyen. ayrıca kadın ve annelik konularında ki söylemleri de genel kanıdan farklıdır.

toplumda kadına dair cinsiyetçiliğin kökünde ideolojik yaklaşımların bulunduğu ve bunun bugün ve cumhuriyetin ilk yılları arasında fark olmaksızın bu şekil olduğuna dair bir demeci de var.
  • mülkiye dekanı olmak üzere resmen yola çıkmıştır. hayırlara vesile olsun.
  • mülkiye'nin ilk feminist dekanı diyebiliriz sanırım kendisi için.
  • mülkiye dekanlığı için yapılan eğilim yoklamasını kazanan kişidir. dekan atamalarını üniversitelerde rektörler yapar ancak bugüne kadar eğilim yoklamasında ismi çıkan kişinin rektörden veto yediğine ben şahit olmadım. karatepe faciası denmiş ancak yalçın karatepe gezi döneminden sonra hareketlenen olaylarda hiçbir öğrencisine soruşturma açılmasına izin vermemiştir. kendisi chp'li olduğu için ve göz önünde olmayı sevdiğinden şovmen addedilse de özellikle soruşturma geçirip üniversite hayatı bitirilmek istenen öğrencilerin bir nevi üniversite hayatını kurtarmıştır.

not: mülkiyesporluyum. kadın basketbol takımını niye kapattınız ya :/