şükela:  tümü | bugün
  • pess, yuhh ve hatta çüşşş demek istiyorum.
    serpme kahvaltıyı “ilk 3 yıl ben de destekledim” ayda yılda 1 kez de olsa, ancak işin geldiği bu noktada artık “dur” demek istiyorum..
    2 kişi için istenen para yaklaşık 22 euro, 25 dolar ve aynı zamanda 2 günlük asgari ücretten (135 tl) fazla.. bu bahsettiğim paralara avrupa’nın en ünlü birçok şehirinde kahvaltı yapabilirsiniz ki cebinizde de para kalır.
    ticaret elbette alan ve satan buluşursa olur, demek ki bunu da ödeyenler var ancak ben bu saatten sonra artık “serpme kahvaltı ekonomisine” 1 kuruş vermeyeceğim..
    sizleri de bu pasif direnişe davet ediyorum..

büdüt: başlığı 1 kişi için açmıştım. 2 kişinin ödeyeceği ücret de 140 yapıyor haliyle.
  • uyduruk mekanlarda fiyatı daha pahalı olan kahvaltı türü. şu salaş yer fetişizmi yüzünden lüks mekanlar daha ucuz kaldı.

edit: konuyu açmak gerekirse;

uyduruk mekanlar serpme kahvaltıya kişi başı adisyon açıyor ve masaya gelen miktar pek değişmiyor. ama herhangi bir düzgün mekanda 2 kişi gidip 1 kişilik serpme kahvaltı alıp paylaşabiliyorsunuz ve gayet güzel yetiyor. bazı mekanlarda 2 kişilik serpme kahvaltı 1 menenen 1 börek söyleyince 4 5 kişi rahat doyuyor. ama gidin uyduruk mekana kişi başı 70 ödersiniz, menemen muhlama vsde 30 ar liradan öder balık yemiş gibi kalkarsınız.
  • normaldir .

2 adet ufak pide, bir sade bir de kaşarlı poğaça ve büyük çay 12 lira.
    lokasyon: zeytinburnu.

4 poğaça alsan 7-8 lira öder olmuşsun.
  • yıllık 214 milyar liralık gıda israfının en büyük öznesi kendisi. aslında tamamen uzak dursak iyi olacak. kaynak
  • normal olmayan durum. bazıları gibi durumu normalleştirmenin hiçbir anlamı yok. 70 tl'ye envai çeşit kahvaltılıklar alabilirsiniz.
  • serpme kahvaltı denilen ziyankarlık ve görgüsüzlük, bu değerleri umursamayan bir kitle olduğu sürece olacaktır...ben şahsen 100tl olmasını destekliyorum. nasılsa o parayı ödeyecek geri zekalı, görgüsüz ve ziyankar keriz çok :)
  • bim de pahalandı ondandır
  • serpme kahvaltı saçmalığını seven sosyal medya maymunlarına müstehaktır.
  • evinizde yer sofrasında sere serpe yapın kahvaltınızı.yoksa sabahın bir vaktinde dayıyorlar işte,daha uyanmadan 70 tl yi.
  • bak pahalı evet herşeyi anladım da avrupa'nın bir çok yerinde bu fiyata kahvaltı edebilirsin ne demek onu anlamadım? adamlar zaten bizim kahvaltımıza gıpta ile bakıyorlar. gerçekten bizim kahvaltımız çoğu ülkeden daha besleyici ve lezzetli oluyor. avrupa'nın bir çok ünlü şehirlerinden biri inansan da inanmasan da istanbul. youtube' açıp turkish food reaction vs gibi kelimlerle ararsan ne demek istediğimi anlarsın. ha ana fikir bizim paramıza göre pahalı olmasıysa, evet pahalı.
    şunu da söyleyeyim kahvaltılık satan bir dükkandan bir paket kaymak bir ufak kavanoz bal, 200-300 gram peynir, 50-60 gram zeytin alırsan yine 70 liradan aşağı çıkamıyorsun. kahvaltı fiyatı olarak değilde herşeyin fiyatı yükseldi hocam.