şükela:  tümü | bugün
  • sadece mekan içerisinde hizmet verebilen serpme kahvaltıcıların covid-19 yasakları nedeniyle batmak üzere olması durumu. kahvaltı mekânı olan arkadaşım 2 aydır evde oturuyor..
  • sanki sadece bu işi yapanları etkilemiş gibi lanse edilmesini yanlış bulduğum gibi buna benzer meslek gruplarının da işlerinin kötüye gitmesini savunanları da tasvip etmiyorum.
  • o son yumurtaya 10 tl istemeyecekti...

edit: bunu da hatırlamakta fayda var

(bkz: köy kahvaltısı sahtekarlığı)
  • ülkenin geri kalanı bolluk, bereket ve varlık içinde rahat rahat yaşarken nasıl batmak üzere olduklarını anlamadığım iş kolu.
  • zamanında fazlasıyla kazandıkları için batmazlar. masaya koydukları kahvaltılıkları; 10 katı fazlasına satan mekanlar vardı ve yıllarca tıka basa doluydular, arayıp rezervasyon yaptırmadan gitsen yer bulamıyordun. o zamanlar kazandıklarını yemedilerse batmazlar. yedilerse de onlara gelene kadar neler var, cebi hiç öyle büyük paralar görmemiş garibanlar ne yapsın.
  • şurada bile belli bir meslek erbabına yönelik kin, nefret ve hakareti görebiliyoruz. bizim millet böyledir. birilerinin batması, çırpınması ve zarar görmesi inanılmaz haz verir.
  • (bkz: sperm) okudum tövbe estağfurullah.

batmak üzere olan bir sürü sektörden biridir.
  • yaşadığımız şu zor günleri atlatabilmek için, en azından geçinebilmek herkes imkan dahilinde farklı yollar arıyor, işini geliştirmeye çalışıyor. serpme kahvaltıcı dediğin yer bir restoran işletmesi sonuçta, "biz paket yapamayız battık biz" deyip karalar bağlamaya, kendini eve kapatmaya gerek yok. konsepti değiştir, çalışanları kurye olarak kullan, online sipariş, gel al gibi yollarla bir şekilde ayakta kalınır diye düşünüyorum. elbette eski kazanç olmaz, ama şu dönemde kaç kişi eskisi gibi kazanabiliyor ki zaten..