şükela:  tümü | bugün
 • şehir merkezlerindeki cafe/restoranların menülerinde sıklıkla görmeye başladığım samimiyetsiz kahvaltı türü. köye özlem duymanın moda olduğu bu günlerde hayatında köy görmemiş, belki 1-2 defa akraba ziyaret etmiş insanların, yediğinin köyle bir alakası olmadığını anlamadan "mmm köy kahvaltısı gibisi yok yaa.. nasıl özlemişim.. çok yanlış yapıyoruz aslında şehirde yaşayarak var ya, alacaksın bir köy evi, sessiz, sakin, temiz hava.. teknolojinin tutsağı olmadan sağlıkla yaşayacaksın.." diyebilmeleri, mevzunun ekmeğini yiyebilmeleri adına muhteşem bir fırsat yaratmıştır bu piyasa.

  "e hadi gel köyde yaşayalım o zaman, her gün köy kahvaltısı, her gün temiz hava?" diye sorsan topuklarını götlerine vura vura kaçıp en yakın avm'ye sığınır ama bu tipler.
 • londra'da angel ve highbury & islington duragi uzerindeki caddede bir suru yer bulabilirsiniz bunu servis eden.
 • orjinali, yer sofrasında ki, bir tencere dolusu tarhana çorbasına, ekmek doğrayıp, herkesin o tencereye kaşık salladığı kahvaltıdır.

  http://www.artvin.edu.tr/…e/fotograflar/a__l__k.jpg
 • eli yüzü düzgün mekanlarda kişi başı 30-40 liradan satılıyor bu gıda. 40 lira ne olm. sanki tüm ihtiyar heyetine kahvaltı ısmarlıyoruz, muhtarın gözüne girmeye çalışıyoruz. altı üstü yediğimiz peynir zeytin, birbirimizi kırmayalım.
 • yarraklık başka bişi değil. özenti bozuntuları.

  he ama bak "arkadaşlarla bilmem nerede serpme köy kahvaltısı keyfiiiii (=(=" diye facebook'a gerizekalı fotoğraflar koyunca çok karizmatik orası ayrı.
 • mikron bazında dilimlenmiş 3-4 adet domates, salatalık ve peyniri kocaman afilli tabakların içine konulduğu, bal ve tereyağın işaret ve baş parmağınızı birleştirdiğinizde ortaya çıkan dairenin çapında minicik cam reçelliklerde geldiği kahvaltı türü.
  içeriği kesinlikle doyurucu olmadığı için "sınırsız çay" "sınırsız meyve suyu" vurgusuyla kandırmaya çalışırlar. menüde serpme kahvaltı yazan mekanlardan koşarak uzaklaşın, açık büfe candır.
 • herhangi bir mekan menüsünde karşıma çıktığı zaman direk o mekandan uzaklaşmama neden olan kahvaltı türü. tuhaf itici bir çağrışım yapıyor bende.
 • menüde 25 çeşit, 75 çeşit gibi adet belirtiliyorsa biliniz ki ayrı ayrı kaplarda birer tatlı kaşığı kadar 10 çeşit reçel, bir elin parmağını geçmeyecek kadar adette 5 çeşit zeytin vardır.
 • işletmelerin; ah köyüm ve köylüm, toprak kokan anadolu insanım, eli hamurlu bacılar, tezek kokan yiğitler tadında piyasada takılan malları tokatlamak için uydurduğu kahvaltı çeşidi.

  yumurta, bal, reçel, bazlama, zeytin. o parayı bana ver her gün serperim ben sana.