249 entry daha
  • kesinlikle, piçle ilişkiye başladı aldattı diye ağlıyosun, it kopukla evleniyosun evine sahip çıkmıyor diye ağlıyorsun. ben mi evlendirdim seni, sen tercih ettin. senin tercihinin cezasını da çekmem, acısını da paylaşamam kusura bakma.
  • (bkz: he de gec)
  • ne yaparlarsa yapsinlar efendi adamlar yine tercih edilmeyip kendilerini xhamster ile teselli edeceklerdir.
  • bu kendini efendi erkek zannedenlerin ağlaklığını da anlamıyorum. hoşlandığı kız bunu seçmedi diye gelip burada ağlıyor. o kız seni seçmediyse sen de git hanım hanımcık bir kız bul kendine.
  • çoğu insan evlenmeden önce gerçek kişiliğini göstermez. kimisi ufak tefek kusurlarını saklar kimisi de ciddi sorunlarını gizler müstakbel eşinden. yani evlenmeden serseri olduğu anlaşılmayabilir. ayrıca ne olursa olsun şiddet haklı gösterilemez. benim garibime giden şey ise evlenmeden önce ne halt olduğu belli olan kişilerle evlenecek kadınları yada erkekleri uyardığınızda evlenince düzeleceğini beklemeleri. evet başlıkta geçtiği gibi evleneceği kişinin serserinin teki olduğunu bildiği halde düzeleceğine inanarak evlenenler var ve maalesef evliliklerinde çok kötü şeylerle karşılaşıyorlar. çok ciddi iş evlilik çok ciddiye alınarak bu yola girilmeli.
  • bir nevi haklı isyandır. fakat minik bir eleştirim olacak. sözlükte kadınların efendi adam yerine piç tercihi temalı girilerini yazan herkes gerçekten efendi mi? kime göre, neye göre serseri? bu durumda buradaki herkes fazlasıyla masum görünüyor ama bu çok ütopik.

bilemiyorum altan.

edit: düzeltme.
  • çevreye agresif davranan erkeğin, kadın nezdinde bir çekiciliği oluyor.

trafikte kıra kıra giden elemanın yanında muhakkak bir kadın vardır ve bu sürüş tarzından hoşlanır. ona göre erkeği yoldaki en iyi şofördür, herkesi geçiyordur, mal gibi gitmiyordur.

etrafa dayılansa, maçodur, korumacıdır, erkek olarak sahiplenicidir falan filan.

çevresine agresif olan, yarın sana da olacaktır.

neyse, eski nesil, anne baba zorladı buna verdiler beni tarzındaki evliliklerde zulüm gören kadınları tenzih edeyim.

yirmili yaşlarında dayak yiyen, bıçaklanan, vurulan kadın sonunu biraz da kendi hazırlamıştır.

kimse bir anda gerçek yüzünü göstermez. en baştan belli eder kendini.

öyle "baştan çok iyiydi, sonra çok değişti aldandım" zırvasına akpliler inanır.

baskı altında değil, kendi rızası ile evlenilen şu devirde kocadan dayak yiyen kadın, biraz kendinde aramalı problemi.
  • ya bu tarz ilişkiler 15 sene önce revaçtaydı koluna sigara basan adamın koluna sigara basıp acımıyor demesiyle övünen tipler vardı. bunların bir kısmı evlendi belki şikayet ediyor ama baskı yüzünden ayrılamıyor bir kısmı ayrıldı ama tedirginlik içinde yaşıyor, bir kısmı da toprak altında yatıyor. gençlik kafasıyla evlenip yapıyorlar bunları kendilerine bazıları.

(bkz: baba sözü dinlemek)
  • bu başlık altında "ama doktorlar da şiddet uyguluyor" yazan var hala, 2018 yılında. doktorların ya da kafanızda "güzel meslek" olarak tanımladığınız diğer meslek erbabı insanların serseri olmayacağı sanrısına nasıl kapıldınız? okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır demiş atalarımız bundan yaklaşık 1681 yıl önce.

üzülerek ve kısmen katılıyorum ben bu genellemeye. eğer 19 yaşında değilseniz ve 2 ayda karar verip evlenmiyorsanız, bir insan sizi ne kadar sevecek, sizi aldatacak mı, size şiddet uygulayacak mı? bunları davranışlarını, hareketlerini gözlemleyerek büyük ölçüde anlayabilirsiniz hayat tecrübesiyle.
    misal trafikte öndeki araba sinyal vermedi diye el frenini çekip kavgaya koşan o "güçlü, hak arayan" sevgiliniz, ilerde size de şiddet uygulayacak. ya da "yaaa bi sus kızım ya, bizim burcu işte, akşam onun doğum günü partisindeyim ben" diyen sizin o "cool" ve "umursamaz" sevgiliniz sizi aldatacak.
    sürpriz yok konularda.

bu tanıma ve gözlem konusunda türkiye'nin bir çok yerinde çok zor olsa da, evlilik öncesi belli bir süre aynı evde yaşamak, olası sürprizleri önlemek adına önemli bir husus. bir insan 2-3 ay rol yapabilir, ancak makul bir süre ev ortamında hala rol yapabiliyorsa verin hollywood'a gitsin zaten lan.

bunlar dışında tabii ki de zamanla yaşanan psikolojik çöküntüler, bünyede sonradan oluşan yavşaklık sebebiyle şiddet/aldatma gibi durumlar yaşanabilir ancak oranın azalacağına eminim.

şiddet konusunda biz erkeklere büyük görev düşüyor bilinçlenme açısından. ancak kadınların da ağzından küfür eksik olmayan, güç kullanmayı hak aramak zanneden adamlara "ooo benim güçlü kocacım" demekten vazgeçmesi gerek.
  • şiddet ve serserilik ne zamandan beri kol kola gezer oldu acaba? kaç serseriden şiddet gördünüz merak ediyorum... doğal seleksiyon diyen olmuş. umarım bir an evvel bu doğanın seleksiyonuna maruz kalırlar ve aramızdan ayrılırlar...
    serserilerin şiddete yatkın olduğunu söylemeniz için şiddet uygulayan serserilerle çevrili ortamda bulunmanız gerekir.
    şiddet maalesef hiçbir kesime ait değil, keşke öyle olsaydı da, onları kolayca tanısaydık.
    bin sayfa cv'si olan, yaka iliklenerek kaşılanan, ortamlarda avrupalı gibi takılan, entelektüelliği ile büyüleyen, genç, yakışıklı, gülümseyen adamlar da şiddet uyguluyor.
    sorun, sizin serserilerle çevrili olmanızda belki, he?
    bilmediğiniz, tanımadığınız adamı/kadını iyi sanıyorsunuz. kalıplarla düşünüyor, ezberlerle yaşıyorsunuz.
    insanlara, şekillere, olaylara bu kadar anlam yüklemek yerine sağlıklı bir birey olmaya çalışın.
    dünyayı düzeltmeye çalışmak yerine, kendinizde düzeltilecek yer var mı, nolur nolmaz diye bir bakın.
151 entry daha
hesabın var mı? giriş yap