şükela:  tümü | bugün
307 entry daha
 • her kadının etrafında gerçekten efendi erkek var mı?
  ne saçmalıyorsunuz siz ya? hiç mi toplum gerçeklerinden haberiniz yok?
  efendi erkek nerdeymiş onu söyleyin önce . adama bakıyorsun efendi görünüyor, ama boşanmak isteyen karısını , aldattığı ya da aldatıyor zannettiği karısını bağzı erkeksi kurallar gereği ya yaralıyor ya öldürüyor.
  sanki ülke erkeklerinin % 90i cihangirde oturan feminist harekete destek olan sanatçı ruhlu , naif , kadife ceketli beyfendilerden oluşuyor da kalkmış burda hâlâ efendi erkek muhabbeti yapıyorsunuz. kadının ne babası , ne abileri, ne akrabaları efendi (!) erkek ama bu kadın o çevreden nasıl olacaksa efendi bir adam bulabilecek. efendi erkekler de açmış kollarını bu kadınları bekliyor tabi!

  ülke erkeklerinin yarısından fazlasının efendi erkeklikle belki alakası yok. çoğu kadını malı olarak görüyor ve alırken açılmamış olmasına dikkat ediyor. açılmışsa arıza çıkartıyor. en basitinden psikolojik baskı uyguluyor.

  şimdi ülkenin bütün kadınları ki üzerlerinde ciddi evlenme baskısı olan , alelacele evleniyor tanımadan etmeden ve acı gerçekler gün yüzüne çıkıyor. şiddet dayanılacak seviyede ise çoğu zaten katlanıyor , susuyor. üst sevilerde en çaresiz kadın bile artık ayrılmaktan başka yol bulamıyor. işte bu kadınlardan birinin iki yavrusu katledildi ve siz kalkıp hâlâ kadınları suçluyorsunuz erkekleri suçlamak yerine. yine kendi cinsinizi temize çıkarmak peşindesiniz. ayıp ya!
  o kadın çocuklarını eski kocasına göstermeseydi ona da lanetler yağdırırdınız. erkekler eziliyor diye kafa ütülerdiniz.

  geçen bir başlık tartışılıyordu , kadın şiddeti ile başetme yolları mı ne.
  orda sinir krizi geçiren kadınların hayatınızi nasıl mahvettiginden falan filan. hadi kadın yarım akıllı , anlayamadı, çekici geldi ya hani, siz çok zeki bilmiş erkekler nerden buldunuz böyle kadınları ? neden efendi kadınları seçmediniz bakayım? niye hemen terketmediniz? siz ki eko özgürlüğünüze sahip, rahat bireyler...
 • adamın duruşu, bakışı karizmatik sanıyor, ağır abi tavırlarını bir şey sanıyor. adam şiddete meyilli bir psikopat o bunu güzel bir şey sanıyor ve çoğu kız maalesef iyi aile çocuğunu “az erkek" sanıyor. iyi düşünün kızlar. ergenlik hormonlarina yenik düşmeyin. benzer durum erkekler için de geçerli.
 • ne olursa olsun ama ne olursa olsun insanların bu başlıkta yazılan kavramı içselleştirmemesi lazım. bir kaç arkadaşım erkek arkadaş tercihlerini düzenli olarak problemli yaptılar. fakat ne kadar problemli karakter olursa olsun çevredeki insanların "zaten böyle olacağı belliydi, kadının suçu" mantığıyla bakmaya hakkı olamaz.

  bu bakış açısı hem kadını kendisine yöneltilen şiddete karşı korumasız duruma düşüren hem de bunu zihninde normalleştiren ruh haline sokacaktır. diğer yandan erkek serseri duruşunun böyle bir eylem içinde olmaya müsait olduğunu düşünerek şiddete meyilli olacaktır.

  inanın bu ülkede kadına yönelik şiddet inanılmaz büyük bir sorun ve ağızdan çıkan her söze, internet ortamında yazılan her yazıya insanların dikkat etmesi gerekiyor.
 • (bkz: kadınları arabasıyla etkilemeye çalışıp sonra zengin piçe gitti diye zırlamak)

  (bkz: her kadınla en ufak iletişimi seks yatırımı sayıp sonra beni yedekledi diye zırlamak)

  (bkz: bağlanma korkusunu bahane edip sonra beni friendzonea aldı diye zırlamak)

  edit: bu entry için bi de kendine bkz ver falan gibi mesajlar aldım ahaha, valla direktifle entry girmiyorum, sorry not sorry.

  ayrıca kusura bakmayın da şu sözlükte siz zaten 7/24 kadınları onlardan daha iyi biliyormuş gibi başlıklarda kötülemiyor musunuz? buna karşı bi kaç bkz. mı battı yani, zorunuza mı gidiyor? bi de kendime bkz. verip yok aslında biz öyle değiliz diye sizin gibilere dert anlatmaya hiiiiç uğraşamam valla.
 • dikkatinizi çekerim, bu laf; "gecenin bir yarısı orada ne işi varmış" , "neden mini etek giymiş" lafının bir alt seviyesidir.

  çünkü onu döven tıynetsiz adam bile senin gibi bir sünepeden daha çok sahip çıktı o kadına. o yüzden o serseriyle evlendi o, gidecek yeri, çalacak kapısı olmadığı için belki de. sen kadının birey olma çabasını yeterince ciddiye almadığın sürece de bu kadınlar istemedikleri hayatlara eyvallah çekecek.

  yaşı ya da beyin yaşı 18-20 arası bir grup tüy bıyık gelip burada böyle başlıklar açtıktan sonra bir de üstüne atatürk'ün avukatlığını yapıyor. bu durum gerçekten türkiye'nin hiç değişmediğini, hiç bir zaman da değişmeyeceğini gösteriyor. güya aklı selim, modern ve çağdaş olması hayal edilen bireylerin tabularından kopmakta ne kadar büyük sıkıntılar yaşadığını görüyoruz. yerinden kalksa da suratınızın orta yerine tükürse.

  eş tercihini serseriden yana yapan kadının eylemini eleştirmek, bundan önce eleştirilmesi gereken bunca şeyin yok sayılmasına neden oluyor. bir kadın mini etek giydiği için durumu normalleştirmek de aynı, bu cümleyi kurmak da aynı kapıya çıkıyor anlayacağınız. bizim savunduğumuz kadınların sahip olması gereken ayrıcalıklar değil erkeğin vazgeçmesi gereken ve toplum hayatına zarar veren alışkanlıklardır.

  siz kadını davranışlarından ötürü yadırgamamayı önce bir öğrenin, onun da it kopukla hayat kurmasına onun peşine takılmasına ihtiyacı kalmaz. böylece soyları kurur. fakat senin daha buna çıkıp iki laf edecek cesaretin yok ki, he kadın öyle yapmış evet.

  (bkz: 3 ocak 2018 annemin devletçe ölüme terk edilmesi) alnında yazıyordu zaten adamın da ne bok çıkacağı.
 • kendi içinde tutarlı olsa da eksik, yanlı ve biraz da abartılı bir söylemdir.

  şiddet görmek için evli olmak gerekmiyor öncelikle. evli olmak şiddeti de facto aklayan bir durum oluyor. bu kurumda iki taraf da birbirilerine galebe çalma yarışına giriyorlar.

  elekduvar sitesinde otururken üst kattaki komşularımdan örnek vereyim. haftada üç net duyulan kavga intikal ediyordu. kasının adama saydıklarının (hem içerik hem süre olarak) beş'te birini ben söylesem adam bana saldırır. kendisi darp suçuyla yarfılanır ama ağır tahrikten indirim de alır. şimdi kadın nasıl olsa vuramaz diye bastıkça basıyor gaza. adam da susuyordu. hakikaten silik bir adamdı. yani karşılık verse maddi manevi zarar görecek biri.

  aha şimdiki evimdeki görevli. bunun da karısı sümsük. ver ediyor zopayı. bunlara gelince de "kocasıdır döver. "

  yani yasalar toplum ve devlet bir şekilde mevcutta güçlü olanı kolluyor. beyaz yaka ailesinde tazminat, nafaka zırt vırt baskısıyla erkeği yıldırırlen, kapıcıya gelince kadını mahkum ediyor dayağa.

  ikinci husus ise bu şiddet olaylarının çoğunun erkeğin reddedilmesi nedeniyle yaşanması. adam terk edilip kadına musallat oluyor. bugünkü sözlük emrahı arkadaşın anlattığı olay gibi.

  mesele şiddetin kadına ıygulanması değil esasen. senelerce vatandaşına "sana bu hastanede bakmak benim işime gelmiyor" diyerek sağlık hizmetini keyfi olarak savsaklayan devletin, bu hususta da "beni uğraştırmayın" mantığıyla adalet sağlama vecibesini savsaklaması.
 • görmüş, geçirmiş, belli bir entelektüel birikime sahip kadınların "erkek dediğin masaya yumruğunu vuracak, yeri gelince dövecek yeri gelince sövecek" dediğini duyunca çıldırıyorum, ben erkeğim sen benim cinsimi orda yüceltirken ben bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorsam burada bir terslik vardır. yukarıda bahsettiğim donanımdaki kadınların böyle erkeklere gidip de sonra şiddet görünce zırlaması bence de çok saçma.

  lakin her şey öyle değil işte. gerçekten çok zor şartlar altında büyüyen kızlar da var. annesinden, babasından, abisinden gerek fiziksel gerekse psikolojik şiddet gören de var. ailesi bu kızlara hayatı zehir ediyor, o da kendisine değer verdiğini düşündüğü ilk erkeği bu hayattan bir kaçış yolu olarak görüyor. ailesinden görmediği sevgiyi, saygıyı ondan göreceğini düşünüyor fakat öyle olmuyor, o hayattan kaçmak için sığındığı erkek de ayrı bir orospu çocuğu çıkıyor o da şiddet uyguluyor en sonunda da öldürüyor.

  şimdi sorarım size, ikinci paragrafta bahsettiğim kızların/kadınların ne suçu var? kendisine değer vermeyen, sevgi göstermeyen bir aileden dünyaya gelmiş bu kızın ne suçu ne günahı var? sosyal çevresi onu bu durumlara itiyor, hayata zaten doğuştan 1-0 yenik başlarken yaşı ilerledikçe daha da kötü hale geliyor.
 • herkes hata yapabilir ve bu sadece kişinin kendisini bağlar.

  bizi ilgilendirmemesi gereken konu.
 • valla biraz acımasız olacak belki ama varoş kültür cilveleri bunlar..

  yapacak bir şey yok..

  o kıza kibar, eğitimli, saygılı, efendi bir erkek göster, adam yerine koymaz..

  göster bi kop koyu sakallı, elinde tespih, beyaz gömlek, siyah ceketli, gırtlaktan bacımlı, gardaşlı konuşan birini "işte erkek" diye dibi düşer..

  efendi, kültürlü bi erkeği "karı gibi" diyerek aşağılayan "karı" ları gördüm..

  "etek giydiririm" diyen barzolara hak veren kadınları gördüm.. etek giymeyi aşağılama unsuru olarak konuşan adama hak veren kadın bunlar..

  valla yapacak bir şey yok.. evrim, seçilim falan yani..
 • belki o zırlama kısmını da seviyordur.

  bi de boyle düşün.
111 entry daha