şükela:  tümü | bugün
  • bizim kom$umuz abdullah abi. kariyi bi dovuyo gorseniz akliniz cikar
  • ünlülerin çoğu yumuşak olduğundan ünsüz kalıp sert olmaya devam eden kişiler.
  • kinetix'in reklam sloganı.
  • kinetix in nike dan esinlendigi her yerinden belli olan ve sirf bu yuzden bende antipati uyandiran reklam slogani ya da her neyiyse artik.
  • "ya ne uyuz bir reklam sloganıdır bu kinetix'in yaptığı" diyesi geliyor insanın. msn'e de koymuşlar. karının biri kafasını yana doğru yatırmış bakıo felan. kafasını döndürüyorlar falan. hiç sevmediğim reklamlar. mesela ben sık sık msn kontrol eden biri olarak karının boğazını gırtlaklamak istiyorum. o kadar sinir bozucu dandik bir reklam.

ama bitmedi. bir de abidik gubidik bişi eklemişler yanına. böyle yırtık kağıt parçası üzerinde "okumak da hoş tabii, ama yazmak benim için bir hayat biçimi". özür diliyorum ama, "sizin mantalitenizi sikeyim" demek geliyor içimden yaw. bu kadar mı yüzeysel ve anlamsız bişi yazılır. güya tarz yaratıyorlar. ha oldu, bütün gençler de bırakcak işi gücü, oyunu şunu bunu bırakacak, yazı yazıcak, hey allahım ya.
    ya şimdi bunun bi kaç alt başlığı var:

1. ekşi sözlük'e gönderme yaptılar diyelim, ki nerde onlarda o kadar beyin. hadi bir yerden esti, cin çarptı, şeytan dürttü, mind trick vs. okumak iyi ama yazmak hayat biçimi deyince sen direkt millete "ne okucan ya milletin yazdığını, sen ne biliosan yaz. sen cahilsin zaten, ne kasıosun okucam da bilgilencem diye. cahil cahil konuş, milleti de cahil et, ortamın amına koy çık" düşüncesi aşılıyor. (bkz: yazdığı entry okuduğu entryden çok olmak)

2. millete "oku oku nedir, bırak. git toplumu gözle, sorgula! en emin olduğunu bile sorgula. sorguladıklarını yaz. düşüncelerini yaz. felsefe yap" tarzı bi düşünce aşılamaya çalışıosa, ne mutlu. belki yeni nietzsche ler çıkar.*

3. ve asıl nedeninin bu olduğuna inandığım da, "angutluğun dibine vur, bizim kölemiz ol, biz tarz yaratalım sen onu takip et. okuma etme koyun ol. hatta sen yaz, paso yaz. hiç bişi geliştirme. sen yaz sürekli, yeni bilgi de örenme ki aynı yerde dön dolaş. bak biz okumadık, hoş, biz yazmadık da. öyle mal mal dolanıyoruz, zaten mallığımız bulduğumuz slogandan belli yau"

ya bana göre yazmak iyi bişidir. hatta kendim bile okuduğumdan çok yazarım. ancak 1. ve 3. maddelerde olduğu gibi değil. 2. maddeki gibi de yazıyorum demicem, çünkü filozoflara ulaşılmaz gözüyle bakıyor toplum, o nedenle şimdi bi filozof gibi düşünüyorum desem "sallama lan" diyenler çıkıcak, ben de alıncam.* ama şunu belirtmek isterim: insan hdddeğildir. insan, sadece okuyarak veya görerek zenginleşmez. bildiğini sorgulayarak, üçüncü gözünü kullanarak, kalbini kullanarak, sezgilerini kullanarak.... bütün kitaplardaki bilgilerden daha yüce bilgilere erişebilir. bunu da insanlarla paylaşmak için yazıyı kullanabilir. lan eğer kinetix bunu düşündüyse... yavaş düşünsün...
  • olası bir amatör hard rock grubu adı