• uskudar amerikan lisesi'nde 8 sene once yapilmis bir simultane satranc turnuvasinda dalimi kirmis olan eski turkiye satranc sampiyonu. ayni turnuvada cakal bir arkadasa yenilip rezil de olmustu kendileri, sonra da cok aglamisti onun ustune.
  • nerede ve hangi dalda türkiye şampiyonu olduğu meçhul olan kişidir.
    yalnız varit olan şudur ki, bir zamanlar kartvizitinde "uluslararası satranç uzmanı" yazılı olmuştur. işbu sebeple, kendisi, satranç çevrelerinde kısaca "usu" olarak anılagelmiştir. teey tey.
  • fide uluslararası satranç hakemi ve yazarı. satranç kitapları yazmışlığı vardır bende var da bir tane, bakıyoruum, kitabın adı satrançta strateji ve açılış teorisi ansiklopedisi
  • gufeld'in açılış ansiklopedisine, dalkıran varyantı hariç, çok çok -neredeyse ikizi kadar- benzeyen bir de kitap yazmış kişidir.
    ailecek beğenerek izledik kendini yıllardır.
  • 5inci göbekten istanbulludur.

kadıköy moda'da bir satranç merkezi vardı. hala duruyor mu bilmiyorum.

6-7 kitaplık satranç serisi vardır.

türk satrancına en büyük katkısı sicilya savunmasına "dalkıran varyantı" diye bir katkıda bulunmuş olması, bunun uluslararası satranç literatürüne geçmesidir.

tabi ben bunu sadece onun kitabında gördüm. onun kitabının yalancısıyım.
  • nice okullara gidip satranç öğretmenliği yapar bu adam. en son bildiğim ytü ve harp akademisine gidiyordu. tek başına olduğunda bir masada oturup, bir satranç kitabı açıp, hesap kitap yaptığı görülmüştür.
  • mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi satranç klubünde ders vermektedir.
  • serdar isminde kendisine cok benzeyen bir de kardesi vardir, o da turnuvalarda ara sira satranc oynamaktadir, ama pek uzman degildir. bir gun turnuvada karsima ciktiginda 'yahu sertac degil miydi adi acaba' diye iskillenmeme sebebiyet verecek derecede andirmaktadir kardesini.
  • ogrencilerini tacizden suclanmis satranc egitmeni.
    http://www9.gazetevatan.com/…id=135654&categoryid=7
  • sertaç dalkıran'ın türk satrancına yaptığı katkı kesinlikle tartışılmaz. satranç geliştirme merkezi, uluslararası kuşadası satranç turnuvası gibi çalışmaları, selim palavan ile birlikte çıkardıkları kitaplar ve birçok kimsenin bilmediği satranç camiasıyla ilgili çok iyi niyetli destekleri vardır. bunları görmezden gelen türkiye'deki bir satranççının insanlığından ayrıca şüphe etmek gerekir.
hesabın var mı? giriş yap