şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin yetiştirdiği fevkalede başarılı bilim insanlarından. kendisi 1985 doğumlu, itü'deki lisans öğrenimi sonrasında 2007-2012 yılları arasında massachusetts ınstitute of technology 'de master ve doktora yapmış ve hemen sonrasında 2012 yılından itibaren aynı üniversitede yardımcı doçent olarak çalışmaya başlamıştır. dünyanın en iyi üniversitesinde genç yaşında üniversite hocası olarak başladığı bu yolda ismini çok daha şiddetli duyacağımızı düşünüyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

web adresi
  • bizim cografyadan da ara sira ogrenci almasini temenni ettigim, okulun isminden bagimsiz bunu diger milletlerin hocalari da pek hala yapar, genc bilim insani. umarim basarilariyla bizim basinimizda da ileride bir gun gundeme gelir.
  • (bkz: optimus ride) isimli otonom aracın geliştiricileri arasında yer aldığını gördüğümde "aha türkiye dediler valla türkiye dediler" moduna girdiğim isim.

haber metni (türkçe)

haber metni (ingilicce)
  • lex fridman'a konuk olmustur youtube
  • otonom araçların geleceğini şekillendiren bir türk arıyorsanız bu adama bakacaksınız. damatlıkla imtiyaz kazanan çakma mühendislere değil.
  • mıt’deki gurur kaynağımız, genç hocamız, üniversitedaşım. ülkesini de ihmal etmez, en az 10 tane doktora öğrencisi yetiştirirse, ülkemizdeki üniversitelerle işbirlikleri yapsa ne de güzel olur.

her konuyu siyasete getirengillerden olan yukardaki kerkeneze de çatmadan edemeyeceğim.

çakma mühendis dediğin adam damat olmadan on yıl önce aynı eğitim kurumlarında burslu okumaya hak kazanmıştır. kişisel kariyer peşinde koşmak yerine ülkesine dönüp hizmet etmeyi tercih etmiştir ve damat olmadan çok çok önce (eşşek gibi biliyorsunuz da işinize gelmiyor) bu işlere sıfırdan kendi imkanlarıyla girip çok mühim bir teknolojiye öncülük etmiştir. o günlerde o yaptıkları olmasa, bu işlere hala bu kadar aşkla bağlı kalmaz, sınır ötesi operasyonlara bizzat destek vermeye gitmezdi. muhalifsiniz diye bu kadar çarpık bakmanın lüzumu yok.

şahsen çok hazzetmem kendisinden kişi olarak (birkaç diyalog ve birinci ağızdan duyumlar sebebiyle), biraz fazlaca şişkin bir ego problemi var. şu zamanda kayırıldığı, taı gibi kurumların dahi gölgesinde kaldığının da farkındayım ve hoşnut değilim. ama bu adama çakma mühendis diyene de anca hoşt derim. ne zaman tüm değerlerinize sahip çıkmayı öğreneceksiniz?
  • yapay zeka ve robotlar hakkında çalışan mit li bilim insanı şahsen podcastine denk gelince gurur duydum.link.
  • türkiye ile nasıl bir bağlantısı olduğunu anlamadığım muhteşem kişi, herhalde ırkçı olmadığımdan dolayı olsa gerek "yurtdışında büyük başarılara imza atan türk" olayını pek sallamıyorum zira bu türkiye'nin değil şahsın ve söz konusu ülkenin başarısıdır.

selçuk bayraktar başlığından burası refere edilmiş saçma sapan bir şekilde. ailesi gurur duysun, hocaları gurur duysun, arkadaşları gurur duysun. size ne oluyor? ırk testi yaptınız aynı ırktan falan çıktınız, ırkınızın başarısı olarak mı görüyorsunuz anlamadım derdinizi.
  • selçuk bayraktar ile kıyaslanan (bkz: #107492787) mühendis ve bilim insanı.

kendisi amerikan ordusu tarafından fonlanan araştırmalarda çalışmaktadır. amerikan ordusu, hani şu gerçek mühimmat ile hiç atış yapılmaması gereken bir tatbikatta gemimizi vurarak (bkz: saratoga'nın muavenet'i vurması) 5 askerimizin ölümüne sebep olmuş ve ypg ile işbirliği yapan ordu...
  • (#107826950) kendisinin projeleri abd ordusu tarafından ar-ge desteği almaktadır. abd ordusu kendisini değil projelerini fonlamaktadır. amerikan ordusu, hani şu selçuk bayraktar'ın okumuş olduğu için aktrollerce kutsanan mit ile ortak projeler yapan amerikan ordusu. hani şu erdoğan'ın 'en önemli müttefikimiz' dediği, haber vermeden suriye'de adım atmadığı ordu.