şükela:  tümü | bugün
  • * yazılımla kahve falı bakan faladdin'in kurucusu.
    * asıl çıkışı binnazabla.com'u kurarak yapıyor.
    * bilkent işletme mezunu.
    * 26 yaşında ayşe arman'a röportaj vermiş. o zamanlar ortada ne binnaz abla var ne de faladdin...
    * kariyerine 22 yaşında ernst & young’da yönetim danışmanı olarak başlıyor.
    * 2012'de 29 yaşındayken profesyonel iş yaşamını bırakıp habi olarak kurduğu fal sitesinin başına geçiyor.
    * 2017 itibariyle binnazbala.com 350 kişinin istihdam edildiği, abd ve singapur'da da faaliyet gösteren uluslararası girişim haline gelmiş durumda.
    * faladdin kurulduktan sonra istihdam ne kadar arttı, iştirak ne kadar büyüdü, bilgi bulamadım. ama faladdin geçen sene bu zamanlar kurulduğundan beri ülke çapında en çok indirilen uygulamalardan biri olduğuna göre yerinde saymamış olması kuvvetle muhtemel.

son olarak: fal, astroloji, tarot, nümeroloji gibi bilim dünyasında itibar görmeyen ekolleri yazılım yordamıyla bilime yaklaştıran bir girişime öncülük ettiği için kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. bunun henüz başlangıç olduğuna da tüm kalbimle inanıyorum.
  • 140journos videosunda konuşan onca kişi arasında en itici tavırlara sahip olanı. konuştuğu şeyi türkçe olarak tanımlamıyordur umarım.

başarıya giden yolda harika da önerileri var.: "yanlarına alsınlar bir tane meeekbuk eyir..."

https://www.youtube.com/watch?v=7pmvex5pzf0
  • türkiye iş bankası ve kolektif house'ın ortak ürünü olan (bkz: workup) mentorlarından, ekososistemin en aklı başında ve iyilik saçan isimlerinden. kendisini önce yol gösteren mentorluğuyla, sonra hiç azalmayan pozitif enerjisiyle tanımış olduk.

fal gibi gelenekselliğin en uç noktasında bir alışkanlığı yapay zekayla birleştirmesi, ve daha da önemlisi insanları bu değişime inandırması ilham verici, benzer birçok kaliteli iş çıkabilir bu alanlarda. (bkz: faladdin) zaten alanının bir numarası, günde bir milyon insan fal bakıyor bu uygulamadan.

yapay zekanın hayatlarımızı nasıl değiştireceği ve bu devrimde bireylerin ve toplumların alması gereken aksiyonlar ile yakından ilgileniyor sanırım şu sıralar, her yerde bu konularla karşıma çıkıyor. ben tanıştıktan sonra algıda seçicilik mi oldu, bilemedim.

onedio'da da bahsetmişler kendisinden ama, onu tanımak isteyenlerin bilmesi gereken, asıl amacının türkiye'nin teknolojik vizyonunun devrimine katkıda bulunma arzusu.

bakarsınız (bkz: faladdin)'i türkiye'nin en büyük exiti olarak görürüz birkaç seneye.