şükela:  tümü | bugün
 • adil öksüz'ün kaçırılması ile ilgili davada yargılanan emniyet mensuplarından birisi. 15 temmuz ve sonrasındaki süreçte ali ihsan sarıkoca ile flu telefon görüşmeleri yapan istihbarat şube polisi. esasında kendisini daha iyi anlamak için, ali ihsan sarıkoca ile ilgili şu detayları bırakayım:

  (bkz: ali ihsan sarıkoca/@anarax)

  hasılı, 4 ekim'de davanın üçüncü celsesinde birkısım sanıklar konuştu. ne ilginçtir ki davayla ilgili bütün detaylar, daha öncekilerle tıpa tıp aynı. anlayacağınız yeni bir gelişme yok. ancak anadolu ajansı'nın şu haberi dikkatimi çekti:

  "... şüphelilerin bahçede isimleri okunurken adil öksüz'ün de arasında bulunduğu tamamının çıplak olduğunu bildiren kutlu, "öksüz benim bulunduğum ortamda arabaya bindirilmedi." dedi, serter koçak'ın, "bu adam önemli olabilir. burada kalsın." dediğini hatırladığını da tekrarladı.
  sanık koçak söz alarak, "(bu adam önemli olabilir, sorgulayalım) demedim. zaten arabaya bindirilip gittiğinde biz tarladayız. gps bulunduğunda biz onu çıplak olarak bıraktık, çıktık. daha hiçkimse karakoldan çıkmamıştı. biz karakoldan ayrıldık, tarlaya gittik." diye konuştu."

  hasılı; sarıkoca ile ilgili detaylara haiz olduysanız, adil öksüz'ün yakalandığı gün imam olduğunun nasıl anlaşıldığını düşünüyor iseniz;

  "çoraplı, devam eden dakikalarda bahçede ve civarında emniyeti sağlamak üzere beklediğini, bu sıralarda sanıklardan serter koçak'ın, adil öksüz'ü omzundan tutarak "bu sizin imamınız." dediğini gördüğünü bildirdi.
  o sırada birçok kişi bulunduğunu fakat kimler olduğunu hatırlamadığını ifade eden çoraplı, hiçkimseye "bu adam kimmiş?" diye sormadığını aktardı."

  aa