şükela:  tümü | bugün
  • mühendislere bir türlü anlatamadığım gerçek. falanca paralı seminer sonunda sertifika verilir koşarak gider alır. bir yerde 2-3 saatlik kurs olur verir parayı sertifika alır. gezi olur sertifika verilir geziye katılır alır. 4 yıl sonunda bir dosya dolusu sertifikayla iş başvurusuna gidince acı gerçekle yüzleşir. masaya yığılan onca sertifikaya 10 saniye bir bakıp elinin tersiyle masanın kenarına sıyıran ik'cı akabinde let's continue in english diyerek devam eder. sertifika almaktan ingilizceye vakit bulamayan mühendisimiz her soruya what diyerek elenip yerini ingilizce bilen sertifikasız mühendise bırakır.
  • ingilizce bilen sertifikali muhendisin onune gecmemesi icin o pmp yi almalisin dostum.
  • bunu bir de pedagojik formasyon alanlara sorsana delikanlı
  • 3-5 tane bende toplamıştım üniversitede iken. para verip aldığım olmadı ama sanırım 3-5 tl sertifikalandırma ücreti verdim bazılarına,bazıları ise ücretsiz idi.
    arkadaşlarımdan 150-200 tl verip bilmemne sertifikası için seminerlere gidenler bile vardı.
    sonuç olarak diyeceğim şu ; girdiğim hiç bir mülakatta sertifikanı göster diyen olmadı.
    ingilizce belki bir nebze,ama o da ik cı cv de görüp çağırsın diye,yoksa mülakatta konuşmana bakıyorlar zaten.