şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: certification)
  • (bkz: mcsd)
    (bkz: ccna)
    (bkz: ccda)
    (bkz: ccdp)
  • sertifike edilmi$, uluslararasi bir gecerlilige sahip belgesi olan ki$i ya da cihaz ya da yazilim ya da $ey.
  • (bkz: ccnp)
  • sertifika alma işlemine verilen genel isim
  • abidik gubidik eğitim-danışmanlık şirketimsilerinin, kurslarına talebi arttırmak için, eğitim programlarına daha bir asil hava vermek üzere (kabartma tozunun dozunu kaçırmak sûretiyle) katılım belgesi yerine kullandıkları afilli sıfat.
  • bir kuruluşun belirli bir referans dokümanın şartlarına uygunluğunun üçüncü taraf bir kuruluş tarafından değerlendirilmesi. belgelendirme.
  • sertifikasyon; bir kurumun belirli kriterlere uygunluğunun 3. taraflarca denetlenmesi ve onaylanması süreci iken; akreditasyon ise, muayene, laboratuvar, test gibi hizmetler veren sertifikasyon kurumlarının uygunluk ve yeterliklerinin yine 3. taraflarca denetlenmesi ve onaylanması sürecidir.
  • özellikle türkiye gibi iş dünyasının amca-yeğen ilişkileri boyutuna geldiği günümüz de sertifikasyonlar genel de çok kurumsal şirketlerin amaçları ve şirketin aldığı cihazlarda indirime giden noktasında çok önemli olabiliyor.bu yüzden de şirket , sertifikasyonlar konusunda çalışanlarına gaz verebilmek adına,onların sınava katılım ücretlerini ödüyorlar.
    bunun kıymetini, türkiye değil ,yurt dışına çıktığınız da iş aramaya başladığınız da anlarsınız.özellikle hayalleri arasında amerika veya avrupa ülkelerinde bir kariyer deneyimi isteyenlerin kesinlikle , konuları ile ilgili sertifika sınavlarından geçmeleri gerekmektedir. amerika'da ıt sektöründe iş görüşmesinde karşıdaki ilk görüşmeyi yapan hr elemanı sizinle aynı dili konuşup konuşmadığını ancak bu sertifikalar üzerinden anlayabiliyor. siz 5 yıllık deneyimim sonrasında türkiye'den kalkıp buraya geldim.ben sap veya cısco konusunda uzmanım,dediğiniz de size kalk bize bir uygulama yaz veya bir modul kur veya network hattında yaşanılan kesinti de ilk hangi göstergeye bakarsın demiyorlar.adam diyor ki sen bu sertifikayı aldıysan kafan iyi kötü çalışıyor,buraya gel bir kaç form var doldur sonrası allah kerim.
    bu bir de ek olarak amerikanın kendi uydurduğu dandik sertifikalar var ki, onları almak için 2 saatlik ders çalışıp girdiğiniz de alabiliyorsunuz.meslek yetkinliği kursları gibi...
    tavsiyem türkiye içerisinde kurumsal bir kimlik altında çalışmıyor ve amacınız yurt dışında iş deneyimi elde etmekse mutlaka ve mutlaka bu sertifikasyonlardan işiniz ile ilgili olandan alınız.ileride benzinci pompacı taksici olmadan kendi işinize bir an önce girip işinizi çok hızlandırırsınız.