şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: pit10)
 • http://youtu.be/8ouvk2yca9e

  geldi sonunda. 0.89 lira feda olsun. yok pit10 öldü de, yok anka kuşuydu da, yok küllerinden doğdu da falan diyip olayı romantikleştirmeye gerek yok. pit10 aynı pit10. ben hep severek dinlerdim, şimdi de severek dinliyorum. zaten m.ö ve m.s olarak sanki dev ayrım varmış gibi abartmaya gerek yok. sadece isim değişikliğine gidildi olarak yorumluyorum. adamın kaç senelik oturmuş vokal stili var zaten. ister pit10 de, ister server uraz de. müziği duyunca kafanda bu adam canlanıyor.

  çok kişisel bir yorum olacak ama sanki son albümünde 'lan kaç yaşına geldik artık patlama yapıyosak yapalım yoksa tren kaçıyor' gibi bir gerilim halindeydi gibi geldi bana. onun için biraz kendinden uzaklaştı. bu şekilde sadece matematikle müzik yapmak keyif vermediği ve önemli olanın müzik değil, reklam olduğu bir süreçten geçtiği için müzikten soğudu. önemli olan insanların parçaları sevmesi değil, kliplerin kral tv'de dönmesiydi. şimdi besbelli ki patlama yapmak gibi bir çabası yok. sadece keyif aldığı şekilde müzik yapıyor. aslında tam olarak şimdi umrunda değil.

  klibi de çok beğendim. 34. saniyede mezar taşında 'enver baruter' yazması epey iyi ve yerinde bir gönderme olmuş. aralarında ne oldu da bu ateş bu kadar büyüdü bilemiyorum. umarım bi younow yayınında falan açıklar detayları. saç sakal on numara olmuş bu arada.

  yeni şirketi de hayırlı olsun. umarım güzel işlere imza atar. bence en iyisini yaptı. zaten düşünüyordu böyle bir şey. bilgisayar olarak da imac'e geçmesi, bu aralar tek bir yanlış adım bile atmadığını gösterir nitelikte.
 • melek şeytanın tarafında isimli single yayınlanmmıştır. 2007'den beri takip ediyorum server'i. dolmuş bu sefer. sıkılmış. anlatmaya çalışmış.

  buradan dinleyebilirsiniz
 • (bkz: melek seytanin tarafinda) muthis bir parcaya imza atmistir. 89 kurus verilip alinmasi gerekir.
 • bir müzisyen.
 • ergenken müthiş bir hevesle oluşturulan nickname ve alınan mail adresleri, kullanıcı adlarının büyüyünce göze batması sonucunda değiştirilmesi gibi adam pit10 olmayı bıraktı. muhtemelen bir çok şarkıcı ve sanatçının başına gelen "marka adı" sorununu yaşamıştır. belki işin arkasında sözleşmeler falan vardır. bilemeyiz.

  ha gerçi ne kadar ben artık server uraz'ım dese de, biz muhtemelen kendisini pit10 olarak anmaya devam edeceğiz.

  he gerçi ben çok tarzını beğenmem ama adamın işleri kaliteli, kendisini dinlettiriyor bir şekilde.
 • değişik bir imajla ve içinin derinliklerinden kopup gelen şarkılarla geri dönmüştür. heyecanlandırmıştır da. güzel şeyler bekliyoruz.
 • 2008 yılında pit10 ön adı ile çıkardığı umrumda değil albümünde server vs. pit10 adlı parça ile uykuya dalan server 2010 yılında ezoretik albümünde öyle sanıyorum hafiften kendini göstermişti bizlere, şimdi öyle görünüyorki zaman içerisinde serverde çok değişmiş. temennim günün birinde server urazın ezoterik tadında en azından bikaç parçalık ufak bir ep çalışması yapmasıdır.
 • double ryhme olayını başka bi boyuta taşıyan rapper. kendisini 2005 yılından beri dinlemekteyim ve son şarkısı gece ile eski günlerine göz kırpmıştır. server uraz
 • isim değişikliği çok çok güzel bir olay olmuş.aslında sadece isim değil stil de değişmiş. bayıldım