şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: pit10)
  • server uraz' ın (bkz: pit10) artık sahnede de kullanacağı adıdır.

5 aralık 2015 günü "pit10'un son sahnesi" diye lanse etmişti.bundan sonra pit10 rap yapmayacak demişti,öyle de oldu.

sıkı bir türkçe rap dinleyicisi olarak pek takip etmesemde beni de üzmüştü bu durum.hiphop'a gerçekten gönül verdiğini , itici ve samimi olduğunu düşündüğüm için biraz kurcaladım.

hip hop jam 2015 sahne kaydına 10-15 defa bakmışımdır.videonun giriş ve çıkış kısmından anladığım kadarıyla yapım şirketi ve medya vardı işin içinde, planlı bir şey olduğunu düşünsem de hala içimden bir ses başka bir şey olduğunu söylüyordu, 1-2 gün sonrasında younow kanalından bir açıklama yaptı.

ve medya ve ender'i her ne kadar işin içine katmasa da sözlerden anladığım kadarıyla sansasyonel bir aşk, ve tarzı dışında romantizme ittiğini düşünüyorum.

düşünüyordum...

taki bugüne kadar, youtube üstünden yayımladığı yeni tanıtım klibi ve yeni yapım şirketi (bkz: epidemik yapım) ile geri döndü.aslında geri dönmedi ,küllerinden doğdu.

kısacık klip bir mezarlıkta geçiyor ve klip yayımlandığında daha fazla gönderme olucağını düşünüyorum.

diğer yandan mc ender olarakta tanıdığımız ender çabuker'i nekadar etik dışı , para delisi ve hep olduğu gibi başarısız olan bir insan olduğuna kendi içimde kanaat getirdim sözlük.

ender'in ilk fiyaskosu kendi rap hayatı , ikinci fiyaskosu starz' dı..bilmeyenler için straz,
    snoopdogg ile türk bir sanatçı düet yapacak demesi,arkasında durmamasından tutun, server uraz gibi karakteri temiz insanları kirletmeye çalışmasını anlayamıyorum.sanırım bu tür insanlar hep var olacak, prim yaptırmamak gerekli.

hiç kimse unutmasın, pit10 u öldüren bu adamdır ve herkes anlamalı ki pit10 un mezarının yanına defin edilecek ilk kişide bu adamdır.

bugüne kadar herkes sessizdi,yeni bir savaşın habercisi olabilir bu olaylar sözlük.

hoşgeldin server uraz, hoşgeldin epidemik yapım !

https://www.youtube.com/watch?v=k8s3wxj_gqo
  • benim için hiçbir zaman bir maskenin gölgesinde kalan biri olmadı server, onu maskesi ile sevmedim ben, ezoterik albümünde fark ediliyordu zaten etiketine sığmadığı...

5 aralıkta pit10'u öldürürken yanında olmak istedim ve kilometrelerce yol tepip gittim yanına. son sahnesine yakışacak bir şov hazırlamıştı ve kolyeyi çıkarmasıyla birlikte bir devri kapattı.

kendimi kötü hissedince telefona sarılıp yanına gittim, biraz lafladık, yeni bir şeyler yapacağını söylemişti, kolyeyi de eritip satacaktı en son, kaldı orada öyle muhabbet.

tüm bu olanlara bakınca birkaç tahmin yürütebiliyorum ama hakkında yazılan çizilenlerden yorulduğu için bir şeyler yazmaktan kaçınıyorum şimdilik.

neyse, bugün müjdeli haberi verdi sonunda; beklediği, beklediğimiz gün geldi. dönüşü nasıl bir imajla olur bilmiyorum, bildiğim tek bir şey var, son albümünü çıkarırken özgür veya mutlu değildi ve şimdi o günlerin acısını çıkarmak için geliyor.

ikili diyaloglarda -dev- egosunu ayaklarının altına aldığını görebilecekken neden bu kadar itici bulunduğunu anlamıyorum ayrıca. tanıdığım en entelektüel birikime sahip insanlardan birisi ve tüm enerjisini işine verip taşın altına elini koyacak kadar da cesur biri server uraz, taşlamayı bırakın, bırakın da vereceği yeni meyveleri görelim.

yolun açık olsun, seninle birlikte büyüyen, gelişen ve kemikleşen kitlen yanında olacak bu yolda; lütfen, lütfen bu sefer sadece kendin ol
  • an itibariyle yeni şarkısı çıkmış sanatçıdır.yasal olarak dinlenebilir.aynı zamanda "mastered for itunes" formatındadır.

linkler

--- spoiler ---
    http://www.deezer.com/album/12341104

https://play.spotify.com/…otify.com&utm_medium=open

--- spoiler ---
  • http://youtu.be/8ouvk2yca9e

geldi sonunda. 0.89 lira feda olsun. yok pit10 öldü de, yok anka kuşuydu da, yok küllerinden doğdu da falan diyip olayı romantikleştirmeye gerek yok. pit10 aynı pit10. ben hep severek dinlerdim, şimdi de severek dinliyorum. zaten m.ö ve m.s olarak sanki dev ayrım varmış gibi abartmaya gerek yok. sadece isim değişikliğine gidildi olarak yorumluyorum. adamın kaç senelik oturmuş vokal stili var zaten. ister pit10 de, ister server uraz de. müziği duyunca kafanda bu adam canlanıyor.

çok kişisel bir yorum olacak ama sanki son albümünde 'lan kaç yaşına geldik artık patlama yapıyosak yapalım yoksa tren kaçıyor' gibi bir gerilim halindeydi gibi geldi bana. onun için biraz kendinden uzaklaştı. bu şekilde sadece matematikle müzik yapmak keyif vermediği ve önemli olanın müzik değil, reklam olduğu bir süreçten geçtiği için müzikten soğudu. önemli olan insanların parçaları sevmesi değil, kliplerin kral tv'de dönmesiydi. şimdi besbelli ki patlama yapmak gibi bir çabası yok. sadece keyif aldığı şekilde müzik yapıyor. aslında tam olarak şimdi umrunda değil.

klibi de çok beğendim. 34. saniyede mezar taşında 'enver baruter' yazması epey iyi ve yerinde bir gönderme olmuş. aralarında ne oldu da bu ateş bu kadar büyüdü bilemiyorum. umarım bi younow yayınında falan açıklar detayları. saç sakal on numara olmuş bu arada.

yeni şirketi de hayırlı olsun. umarım güzel işlere imza atar. bence en iyisini yaptı. zaten düşünüyordu böyle bir şey. bilgisayar olarak da imac'e geçmesi, bu aralar tek bir yanlış adım bile atmadığını gösterir nitelikte.
  • melek şeytanın tarafında isimli single yayınlanmmıştır. 2007'den beri takip ediyorum server'i. dolmuş bu sefer. sıkılmış. anlatmaya çalışmış.

buradan dinleyebilirsiniz
  • (bkz: melek seytanin tarafinda) muthis bir parcaya imza atmistir. 89 kurus verilip alinmasi gerekir.
  • bir müzisyen.
  • ergenken müthiş bir hevesle oluşturulan nickname ve alınan mail adresleri, kullanıcı adlarının büyüyünce göze batması sonucunda değiştirilmesi gibi adam pit10 olmayı bıraktı. muhtemelen bir çok şarkıcı ve sanatçının başına gelen "marka adı" sorununu yaşamıştır. belki işin arkasında sözleşmeler falan vardır. bilemeyiz.

ha gerçi ne kadar ben artık server uraz'ım dese de, biz muhtemelen kendisini pit10 olarak anmaya devam edeceğiz.

he gerçi ben çok tarzını beğenmem ama adamın işleri kaliteli, kendisini dinlettiriyor bir şekilde.
  • değişik bir imajla ve içinin derinliklerinden kopup gelen şarkılarla geri dönmüştür. heyecanlandırmıştır da. güzel şeyler bekliyoruz.