• ortaokul arkadaşım. yakındık o zaman bayağı. istanbulun muhtelif bölgelerini markerıyla bolca taglemişliği vardır. bi ara şaka maka anadolunun avraupanın her sokağnda vard o tagı. ünlü oldu sonra ufaktan. müziğini sevmem ama dedikasyon açısından takdir ederim. 2000 yılında gangboy marka bol pantalonlarla eminem falan dinleyerek takılıyoduk. ben o noktada bıraktım rap işini. adam devam etti. o zamanda evinde kayıt yapıyordu, bütün benliğini bu işe adadı. aradan 18 yıl geçmiş hala aynı. takdire şayan.

baba parası vardır, yoktur demem ama abartmayalım.
  • yazılan yazıları okurken düşündüm, düşündüm saian, mode xl, da poet, kayra, sahtiyan hatta sansar'ın bile az çok rap dinleyen biri tarafından ben bu şarkısını biliyorum diyeceği kült şarkıları var, ben yıllardır rap dinliyorum server senin bir tane şarkın bile yok.
  • ceg ile beraber 4 yıl 2 ay hapis cezası almışlar. ceza onanana kadar serbestlermiş. geçmiş olsun.
  • cansu parçasıyla toplumsal bir yaraya parmak basmıştır. hepimizin hayatında bir cansu olmuştur, eminim.
  • homofobik ve kadin düşmanı bir müzisyen, adam gibi adam.

2004’ten beri severek dinliyoruz.
  • pit10 olaraz takıldığı dönemlerde (13 yaşında falandım) dinlediğim ve o zaman için zamanının ötesinde müzik yaptığını düşündüğüm yetenekli müzisyen. şimdilerde imaj ve tarz değişikliğine gitmiş, bence olmuş da.

müzik bilgisinin üst düzeyde olduğunu düşünüyorum. kendisinin hep bir çizgisi vardı.

askerde koğuş arkadaşım olduğundan daha yakından tanıma fırsatı buldum kendisini. sevecen ve sıfır ego bir arkadaş.

iyi bir kariyer ve sağlıklı bir yaşam diliyorum kendisine.

peace bro !
    37
  • alley alley diye yeni şarkı yapıp pit10 ruhunu tekrardan yaşatan ve benim için rap piyasasının en değerli rapçisi. olympos bebeğim
  • çocukluğum.. her eski şarkılarını dinlediğimde çocukluğuma dönüyorum tekrar o anları yaşıyorum resmen hâlâ hayranım
  • kendisiyle ilgili naçizane yorumum şu; yaşadığı hayatın onu yaratıcı olmaya itmediğini düşünüyorum. ve rap'i iyi bildiğini düşünüyorum. yeni yaptığı her işe merakımdan girip bakıyorum hep.

ama kendisinin kadınlara, kadın mc'lere karşı yaklaşımını gerçekten beğendim. herkesin suspus kesildiği bi konuda taktiksiz bam bam bam diye konuştu clubhouse'da. gerçekten ezilen insanları görüp, onlarla empati kurmaya çalıştığı bariz belli.

helal olsun demek düşer. umarım sahip olduğu kıymetli kişiliğini kaybetmez. bu ülkeye biraz fazla bu düşünceler.

not: bunu yazan bireyin cinsiyeti erkektir gencolar mesaj atmayınız.
hesabın var mı? giriş yap