şükela:  tümü | bugün
 • digitalocean hesabınızı kolay bir şekilde yönetmek için oldukça kullanışlı bir software as a service. özellikle benim gibi birden fazla wordpress sitesine sahip kişilerin digitalocean'a geçmesini oldukça kolaylaştırıyor.

  kurulumu oldukça kolay. digitalocean hesabınızdan ubuntu kurulu bir droplet oluşturuyorsunuz. ardından ssh ile server'a bağlanıp, size verilen komut satırını terminal'e yapıştırıyorsunuz. hepsi bu kadar. sistem otomatik olarak apache, php ve mysql kurulumunu yapıyor. daha sonra istediğiniz kadar sitenizi ekleyebiliyorsunuz. (cyberduck aracılığıyla bu işlem de oldukça kolaylaşıyor)

  kullanım için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. ancak her sitenin % kaç cpu, disk alanı vs. kullandığını öğrenmek ssl sertifikası kurmak için ücret ödemeniz gerekiyor.

  şu adresten üye olursanız 10$'lık kredi kazanıp 1 ay boyunca server istatistiklerinizi görebilirsiniz.
 • kullandıkları google cloud'un zaman zaman digitalocean'a ait bazı ip aralıklarını engellemesi sonucu sorunlar yaşayan hizmet. eğer serverpilot kurulumunda sıkıntı yaşıyorsanız başka bir data center seçmeyi deneyebilirsiniz.

  data center seçiminiz elzem ise eski dropletlerinizi silmeden yeni droplet oluşturarak çalışan bir ip denk gelene kadar denemeye devam edin. eski dropletlerinizi silip yenisini açarsanız digitalocean size aynı ip adresini vermeye devam edeceği için sorunu çözemezsiniz. çalışan bir ip adresine denk geldikten sonra diğer dropletlerinizi silebilirsiniz.

  ayrıca bu link ile üye olursanız 10$ kredi ile başlayabilirsiniz. bana da hayrınız dokunabilir.
 • saatler harcatan ve beyin siken browser tabanlı yeni bir oyun.
 • iyi donanımlı bir sunucudan taşıdığım sitelerimi digital ocean'ın 10 dolarlık vps'iyle ayakta tutan harika şey. minnettarız.
 • digitalocean için biçilmiş kaftan. çok ufak, teknik bilgi gerektirmeyen ıvır zıvırla phpmyadmin ile de kombinleyebiliyorsunuz.

  bedava paketlerinin yanı sıra ücretli paketleri de bulunmakta.

  şu linke tıklayarak üye olduğunuzda, sizin hesabınıza 10 $ yatırıyorlar. * *
 • yeni fiyat politikasina gecmesiyle birlikte ucretsiz paketlerini kaldirmislardir. server basina 5 dolar, app basina 0.50 dolar talep etmektedirler artik.