• 21 ocak 2009 tarihinde sözleşmesini uzatmasının tek sebebi 2007 - 2008 transfer sezonunda 500.000 euroya mâl olduğu galatasaray'a para kazandırmaktı. futbolculuğu hakkında isteyen istediğini söyler ve yazar.. beğenen de olacaktır beğenemeyen de. ama tek bir kelime bile edemeyecekleri, söyleyemecekleri bir şey var. adamlığı.

geçen yıl adana demirspor tesislerine gittiğimde garajda erhan namlı'nın 06 nam ... plakalı range rover jeepini gördüğümde, sivasspor'a transfer olan servet'in hikayesi aklıma gelmişti. servet, koca fenerbahçe kulübünün futbolcusu servet transfer olduğu sivas şehrine gitmeden istanbul'dan sivas yönetimine bir telefon açıyor. '' aman bana bir araba ayarlayın '' deyip telefonu kapatıyor. yönetim şaşırıyor. koca servet çetin'in arabası mı yoktu? gerçek ortaya servet şehre geldikten sonra çıkıyor. son model range rover jeepini tesislere sadece yeni takım rencide olmasın diye getirmemişti. 2006 ve 2007 yıllarında servet sivaslıların sevgilisi oldu. hem oynadığı futbol hem de saha dışında davranışları ile. sabah namazlarını kıldığı camii den çıkışta evi yerine namazda gördüğü fakirlere yardım etmeye gitti. bu olay sivas şehrinde duyulmaya başladığı zaman yardıma ihtiyacı olan insanları tespit edip yardımı evlerine ulaştırdı. bunları yaparken kimsenin haberi olmadı. yoksa o da biliyordu bazı futbolcu tanıdıklarının muhabirler zoruyla hastanede hasta ziyaretlerinin kolayca şova dönüştürebildiğini. onlarca kişi servet sayesinde evlendi ve gene onlarca çocuk servet sayesinde sünnet oldu.

2 sene önce galatasaray taraftarı ali sami yen'de '' servet istemiyoruz - şampiyonluk istiyoruz '' pankartı açmıştı. binlerce kişi o küçük pankartı sahiplenmişti. şimdi aynı taraftar '' para istemiyoruz - servet kalsın '' diyor. sırf şu değişimi sağladığın için bile teşekkür ederim servet çetin.
    bu kısım rocky iv filminde rocky'nın ivan drago'yu hacamat ettiği sahneden sonrasına benzedi affet. zaten galatasaray'a kalbin dahil vereceğin her şeyi verdin. bir de özel istek alıyorsan gomis'i bir sağ kanattan bir de sol kanattan taca çıkar yeter.

je t'aime servet.
  • televizyondan;

muhabir; servet, gecen hafta magazin basınında cıkan resimlerin bayan hayranlarını oldukca üzdü.
    servet; sanmıyorum bayan hayranım oldugunu .
  • büyük ihtimalle doktorun "maskeyle çıkman lazım aha yazdım git eczaneden al" tavsiyesi üzerine "masraf olmasın evde var. sex shoptan kırbaçla birlikte ucuza veriyolardı merak edip almıştım onu giyerim" demiş ve dediğini hayata geçirmiştir.
  • eskişehirspor için sümküreceği açıklanmış futbolcu.
  • 2004 yılında pozisyon bilgisi zayıf ve ham bir defans oyuncusuydu. üstelik daum'un hatasının bedelini ödedi. milan karşısında savunmayı orta sahaya çıkaran daum, şeva'nın coşmasına sebep olmuştu. servet değil kim olursa olsun o açık alanda o zamanki şevçenko'yu tutamazdı. fenerbahçe dört yediği için haliyle galatasaray seyircisi dalga geçti.

2007 yılında servet, aradan geçen üç sene boyunca kendini geliştirdi. sivas sonrası song ile beraber oyununu ilerletti. türkiye'nin en iyi defans oyuncusu, en formda defans oyuncusu oldu. eksiklikleri vardı ama azmiyle, mücadelesiyle kapatıyordu. haliyle taraftar sahaya her şeyini veren bu oyuncuyu sevdi.

2010 yılında servet çetin, kötü bir defans oyuncusu olduğu için değil hocasını değiştirmek için yaptıkları yüzünden eleştiriliyor. istenmemesinin sebebi kötü bir defans oyuncusu olması değil.

servet çetin, 2004 yılında farklı bir oyuncuydu, 2007 yılında farklı bir oyuncuydu, 2010 yılında farklı. zaman değişiyor servet de değişiyor, bu değişim ortadayken niye galatasaray taraftarının yorumları değişmesin. değişim sebeplerinin çok makul açıklamaları var. bak mesela;

"helal olsun kartalıma ispanya'yı sallıyor"

2004 yılı beşiktaş taraftarı

"şu takıma gelse, türkiye'ye dönse uçurur takımı"

2007 yılı beşiktaş taraftarı

"verdiğimiz paraya, sahada durduğu zamana yazık, çıksana oyundan yuhhhh...."

2010 yılı beşiktaş taraftarı

nihat kahveci için bir zaman çizelgesi. şimdi buraya bakarak beşiktaş taraftarını tutarsızlıkla suçlayabilir miyiz? asla. tepkileri abartılı olabilir ama altı sene içinde nihat oldu değişen, taraftarın bakış açısını değiştiren futbolcuydu.

örneklere devam edelim...

"çirkeflik yapıyor, tekme atıyor, sahada durmaması lazım, tam galatasaraylı, katillll"

2000 yılı fenerbahçe taraftarı

"helal olsun koçuma, ne mücadele ediyor ama, gerçek fenerbahçeli, aşkolsun"

2010 yılı fenerbahçe taraftarı...

bu örnek olmadı gibi değil mi? servet'e ve nihat'a karşı bakış açısı; oyunlarıyla, yaptıklarıyla parelel değişirken emre'ye karşı bakış açısı sadece üstündeki forma yüzünden değişti. yanlış örnek, pardon.
  • dünya gibi topçu. kendi etrafında dönmesi 24 saat sürüyor.
  • haftanın 5 günü girdiği mr yüzünden bi iki sezon sonra turko olarak değil de hulk olarak anılmasını beklediğim, dizindeki ödemi sümkürerek dışarı atabilen insan evladı.
  • suratıyla sürekli küfür eder gibi duran fitbolcu. bi hırs, bi azim... aman yarabbi... türkiye-kazakistan maçında, kazakistanın 14 yaşında gibi görünen forvetinin önüne çıkıp sadece cüsse göstermesiyle her seferinde topu kazanmıştır. yazık kazak forvet kendini yerlerden toplamıştır o gün.

gol atınca bile suratındaki küfür ifadesi değişmiyor; "aha! orta...mına godumun ortası...hah...yükseleyim... mını skim yüksel!... fur!... furdum mına godumun...al! gol işte!...mına godumun golü!"
  • degeri avrupa'da da anlasilacak olan defans oyuncusu...championship manager 01/02'nin türkiye liglerinde en iyisi arasında...

edit: 23 kasim 2005 fenerbahce ac milan macindan sonra bu entrim oylanmisda o vesileyle 3 yil sonra tekrar okudum, guldum kendime.

edit: birinin oylaması vasıtasıyla tekrar okudum, artık ne diyeceğimi bilemiyorum.
  • galatasaray'ın gayet mantıklı davrandığı transferin kahramanı.

en başta yazalım. servet gitmek istiyor. uzun süredir de gitmek istiyordu. derdi ülke sınırlarının dışında oynamaktı, bunu defalarca söyledi. ikinci söylediği şey ise galatasaray'a para kazandırmak istediğiydi. hatta bunu yapabilmek için galatasaray ile sözleşmesini bile uzattı. yani kimileri gibi sözleşmesinin bitmesini bekleyip kaçmadı. başkandan bir söz aldı ve o söze güvenerek sözleşme yeniledi. şimdi bu teklif gelince de başkan sözünü tuttu. olay bundan ibaret.

servet 28 yaşında. takımı ve kendisi için kazanılabilecek maksimum paralar konuşuluyor şu anda. galatasaray 8 milyon euro alacak, servet ise 2 milyon euro kazanacak. 500.000 euroya geldiği galatasaray'a düşündüğü parayı kazandıracak yani. kendisi de hem galatasaray'dan aldığı paranın fazlasını alacak hem de hayallerine ulaşacak.

asıl galatasaray kendisine izin vermeseydi çok kötü olacaktı kendisi ve galatasaray için. çünkü hayaller hele bu kadar da yaklaşmışken gerçekleşmezse bitirir adamı. bu adam ayıboğan servet bile olsa.

gün olur geri dönmek isterse bu takımın kapıları da, taraftarın yüreği de açık kendisine.

yolu açık olsun.
hesabın var mı? giriş yap