şükela:  tümü | bugün
  • sadece dövüş tekniğini değil, yaptığı sporun felsefesini de tepeden tırnağa taşıyan sporcu.

o serinkanlılık, o olgunluk, mütevazilik.
  • final esnasında molalar sırasında hiç oturmamış rakibi boksör misali buz torbası ile oturmuşur. o an için finalde olimpiyat ruhuna ne kadar hakim olduğunu görürüz.
  • en iyi bildiğimiz iş ile söke söke bir altın madalyamız oldu çok şükür. muhteşemin de ötesinde bir dövüş sergiledi servet, iranlı sonlara doğru feci afalladı. helal olsun diyorum ben de.
  • taekwon do'nun padişahı.
  • şu aşağıdaki fotoğrafına benzeyecek şekilde herhangi bir yazlık beldede görseydim kendisini ve bir kavganın içine karışmış olsa idik, "ben bunu teke tekte hallederim. diğerlerine bulaşmayayım...bu iyi...efendi kibar görünümlü çıtkırıldım, kolunu büker yere diz çöktürür 'abi' dedirtirim...böyle hem kibar hem temiz yüzlü olup kavgaya girersen yumruklarımın tadına ilk sen bakarsın" derdim kesin.

sikletinde olimpiyat tekvando şampiyonu olduğunu ne bilecen işte? çelimsiz görünümlü adamın kara kuşak ölüm silahı gibi çıkması durumları beni çok rahatsız ediyor. ağız tadıyla dalaşamıyor, gönlümce kavga edemiyorum.

http://i.imgur.com/e7n7q.jpg
  • 2 yildir hic yenilmemis ama bizim spor haberlerinde adini yeni duydugumuz sporcu kardesimizdir.
  • 3-4 yildir dogru duzgun yenilmemis bir adam. 23 yasinda simdiden olimpiyat, avrupa ve dunya sampiyonlugu var. "goat" olmamasi icin hicbir engel yok. bu adama yatirim yapilmali, sikletinin gelmis gecmis en iyi kisisi olabilir, bunun da ulkemize getirecegi prestij yadsinamayacak boyutta.

madem altyapimiz duzgun degil, en azindan basarili olmus adamlari bir sekilde pazarlamali, pr calismalari yapip ulkenin prestijini arttirmaliyiz. durust olayim cok anlamam tekvando dan, fakat bu adamin ustune gidilmeli. kendisine hak ettigi degeri vermeli, ustune yatirimini yapmaliyiz.

bunlari ben 24 yasimda bilg. muh olarak dusunebiliyorsam bir zahmet spor bakanligi da dusunsun ama.

duzeltme: altyapimiz eksik degilmis, mekan eksikligi varmis. entamoeba histolytica'ya tesekkur ettim.
  • süper zekâlı trt spor, bu güzel günde kendisine ana acısını hatırlatmakla meşgul şu an.
  • 2012 londra olimpiyatlarında altın madalya kazanan sporcumuz.avrupa ve dünya şampiyonu neden bu olimpiyatlarda madalya almasın diyordum ki kendisi altın madalya alarak büyük bir başarıyla ulaştı.kendisi çok genç önü açık ve kendine güveni tam.bakıyorum çok rahat dövüşüyor.inanıyorum ki bu başarısını diğer turnuvalarda da sürdürecektir.
  • dövüşmediği zaman bile dövüşe çıkacaklara "bunu sana geçeyim istersen" diyordur kesin. o kadar bizden.