şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisine bir çok televizyon kanalında**; yazılarına da bir çok gazetede*** rastlanabilecek ekonomist. kronik iyimserlik ve kronik kötümserlik gibi hastalıklardan muzdarip olmayan ender objektif, kaliteli ekonomi yazarlarındandır.
 • doğuş yayın grubu ekonomi grup başkanı.

  cnbce.com'daki biyografisi : ( http://www.cnbce.com/…ekran-yuzleri/servet-yildirim )

  1964 yılında ankara’da doğan servet yıldırım 1986 yılında orta doğu teknik üniversitesi işletme bölümü'nden mezun oldu ve aynı yıl türkiye iş bankası iktisadi araştırmalar müdürlüğü’nde iktisat uzman yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 1988 yılında banka’nın fon yönetimi bölümünün kuruluşu ile bu bölümde görev yapan yıldırım, 1989 sonunda reuters haber ajansına muhabir olarak geçti. servet yıldırım 1996 yılında ise reuters’ın türk haber servisinin başına getirildi. sekiz yıl bu servisi yöneten yıldırım, 2004 nisan ayında cnbc-e kanalına geçerek haber genel yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 2005 yılında ise kanalın genel yayın yönetmenliğine atandı. halen bu görevi sürdüren yıldırım, yöneticiliğin yanı sıra cnbc-e ve ntv’de çeşitli programlarda yorumcu olarak da ekrana çıkıyor.yıldırım 1999 yılında yeni binyıl gazetesinde başladığı köşe yazarlığını ise 2002-2004 aralık döneminde sabah gazetesinde ve 2004-2009 arasında referans ve 2009-2011 döneminde ise radikal gazetelerinde sürdürdü. yıldırım’ın yerli yabancı birçok gazete ve dergide yayınlanmış makaleleri yer alıyor. servet yıldırım evli ve iki çocuk babasıdır.
 • sabah saatlerinde yayınlanan ntv para geri sayı programında olumsuz hiçbir konuya değinmeye gerek görmemektedir, herşey pürü pak herşey mis gibi şahsına göre. hele ki halkbank'ın amarikada tutuklanan gm yardımcısı konusunu hiç değinmeye değer bulmamıştır. bu tip bi program için günün haftanın ve ayın konusu olmasına rağmen
 • ntv'de program yapan * ve milliyet'te yazan ekonomist.dolar olmuş 4,33 euro kuru olmuş 5,17 hala ekonominin ne kadar kötüye gittiğini söylemlerine ve yazılarına yansıtamamış kişi.kendisinin yazılarına bakan insan türkiye ekonomisi şahlanıyor,her şey harika sanar herhalde.
 • mahfi bey'in hatrına kendisine sabah geri sayım programında katlanıyordum ama mahfi bey'in ntv'den ayrılmasından sonra dayanılmaz seviyede kötü ve olumsuz hiçbir eleştiriyi kaldıramayan, hemen mahfi bey'in sözünü kesip onu konuşturmayan davranışlarına da katlanmak zorunda olmaktan kurtulduğum, ekonomi bilgisinin eco101 seviyesinde olduğunu düşündüğüm şahıs.

  kendisi rakamları okumaktan ve sürekli türkiye ekonomisinin ne kadar iyi ne kadar mükemmel ekonomi olduğundan bahsetmekten başka bir şey yapmıyordu zaten. cnbc-e gibi bir kanaldan ne hallere düştün ntv insan gerçekten hayret ediyor.

  cnbc-e kapanınca demirin tuncuna ekonomi kanalının p.ç.ne kaldık.