şükela:  tümü | bugün
  • çoğunlukla yaptığım eylem. ama yargılamadan önce bir sor neden yapıyorum. servise ilk binen en son inen olarak sabah bindiğimde "amaan bomboş nasılsa, zaten tam kadro gittiğimiz de yok" diyerek, akşam ise "o kadar yol gidicez şimdi, kol çantası, bilgisayar çantası, bilmemne poşeti, şemsiye bok püsür bu kadar şeyi kucağıma sığdıramayacağım" düşüncesiyle ön koltuğa iki kişilik yayılıyorum. ben de istiyorum hergün işten eve, evden işe taşınmıyım ama beyaz yakalının kaderi o laptop her akşam eve taşınacak. mazallah bir maile cepten falan dönsen kıyamet kopar çünkü.
  • sabah boş cam kenarı kalmadığında ilk önce bunların yanına gidip çantalarını kaldırtıyorum.

hem insanların çantanızı alır mısınız oturabilir miyim diye kendilerinden ricacı olmalarını beklemelerine uyuz oluyorum hem de servis dolana kadar kimse yanıma oturmaz şeklinde yaptıkları o küçük hesaplarını bozmak sabah sabah hoşuma gidiyor sdfs
  • bir bayan kardeşimiz yaptı bunu.
    herkesin normalde yeri belli. ama servisin içi o gün baya bir dolu.
    girer girmez baya doluyuz bugün dedim, yer ararken servis hareket etti.
    sonra mağrur ve elinde telefonla uğraşan hanımefendi ile çantasını farkettim,
    şoföre "dural usta dur, öne geleceğim, burada hocanın çantası oturuyor" dedim.
    inip ön koltuğa geçtim. o gün bu gündür böyle bir vaka daha yaşanmadı.
  • 16 yahut 18 kişilik bir araçta 6-7 kişi seyahat ediyorsanız kimseye ziyanı olmayan bir rahatlık iken, araç kapasitesine yakın kişi sayısı varsa düşüncesizlik hatta direkt saygısızlıktır.
  • genellemeleri her ne kadar sevmesem de bunu yapan arkadaşlara ağır sövüyorum.

arkadaş düşünceli olmaktan, kibarlıktan konu açılınca mangalda kül bırakmıyorsunuz, bu neyin kafasıdır ? hayır bir de geneli eşyasını kaldırması için ricada bulununca tribe giriyor, rahatsızlık vermişim gibi hissettiriyor. sanki keyfimden özellikle yapıyorum gibi.

ha millet salak zaten dimi herkes uykuya dalmış ya da çok meşgul rolleri kesiyor bir de bunu yaparken.

yapmayın abi yapmayın, hanımlar özellikle siz. allah beyin vermiş kullanın ! gerek yok böyle bir saygısızlığa. zaten daha müsait bir yer varsa gider oraya oturur insanlar. kafanıza mı vuralım illa çantayı , poşedi ?
  • biri oturmasın diye değil yere koymak istemediğim için koyuyorum. ayakta yer arayan birini görünce direkt kaldırıyorum
  • olmamış insan ayıklamada turnusol işlevi gören eylem.
  • düşüncesiz insan eylemi. ikili olarak boş koltuk kalmadığında ilk önce bu tiplerin yanına oturuyorum. kudurun ibneler! çantası kucağında bekleyenler enayi mi amk?

olması gereken nedir? servis yolcu almayı bitirdikten sonra yanın boşsa çantanı koyarsın.