şükela:  tümü | bugün
  • edit: başlığı açan yazar kaçmış. haliyle başlık başa kaldı.

tanım olarak: 26 nisan 2016 vakıfbank ses hukuk bürosu rezaletine konu olmuş bürodur.
  • ttnet ile olan anlaşmazlığım sonrasında, 2 senelik olduğunu iddia ettikleri taahhütümü, 1 yıl 2 ay sonra sonlandırmam sebebiyle, kendileriyle muhattap olmaktayım.

ilk icra işlemlerine başlar başlamaz sms ile tacizleri başladı adamların. henüz, evrak bana tebliğ bile edilmeden, banka hesaplarınıza, evinize, arabanıza haciz koyacağız diyerek, korku yöntemiyle para ödetmeye çalışıyorlar.

icra ile ilgili kağıt bana tebliğ edildikten sonra 7 gün içinde itiraz etme hakkım var ama adamlar icra kararı kesinleşmiş gibi icra işleminiz başlatılmış olup, ödeme yapmadığınız görülmekte, her şeyinize el koyacaz, polisle evinize gelip haciz yapacaz içerikli smsler göndermeye devam ediyorlar.

itiraz sürem dolmadan, gerekli itirazı yapıp, işlemi durdurdum ama gönderdikleri sms'lerin ekran görüntüsünü alıp, tebliğ tarihlerini gösteren belgeleri de ekleyip, istanbul barosuna, kendileri hakkında şikayette bulundum. çünkü yaptıkları suç ve insanların huzur ve sükunlarını bozuyorlar.

bugün konuyla ilgili kendilerini aradım ve yaptıklarının suç olduğunu, istanbul barosuna şikayet ettiğimi, eğer devam ederlerse, cumhuriyet başsavcılığına haklarında suç duyurusunda bulunacağımı söyledim, umurlarında olmadı, istediğiniz yere şikayet edin dediler.

ben de kendilerinden, henüz kesinleşmemiş icra ile ilgili korku içerikli sms'lerini dört gözle bekliyor olacağım. alıştılar, vatandaşın, mahkemelerden, ondan bundan korkmasından, milletin tepesine haksız bir şekilde binip, korkutarak, para kopartabileceklerini düşünüyorlar. bu entry'i ses hukuk bürosu özelinde yazdım ama bu işle uğraşan, büyük firmaların borçlarını satın alıp, vatandaşın tepesine binen, tüm hukuk büroları aynı şekilde davranıyor. size de önerim, bu gibi durumlarda, bu firmaları, ilgili baroya ve gerekirse cumhuriyet başsavcılığına şikayet edin. edin ki, vatandaşa böyle muamele edemesinler.

not: telefonla konuşurken oldukça kibarlar. sanırım daha önce yaşanan sıkıntılardan dolayı, vatandaşı, telefonda tehdit etmekten vazgeçmiş durumdalar.