şükela:  tümü | bugün
  • televizyonu bu şekilde kullandığımdan beri televizyona yalnızlık kıran diyorum.

tanım: insanlarla konuşmak istemediğinde insan sesi duyma ihtiyacını karşılamak için yapılan eylem.(bkz: kuru gürültü)
  • bunu yapanlardan biri de benim. yalnız televizyonda ne olduğu önemli benim için. müzik veya belli bir program istemem. 2. veya 3. sınıf bir aksiyon filmi olmalı ve film kesinlikle dublaj olmalı. sesleri ne tam duymalıyım ne de hiç duymamalıyım, tam ortasında bi seviye olmalı. böylece mışıl mışıl bir uyku çekerim. bir tür çocukluk sanrısı sanırım.
  • çocukluğumda yaptığım eylem.

çoğu zaman evde yalnız olduğumdan yalnız hissedip korkmaya başladığımda televizyon açıp düşünmeye dalardım. şimdi ise (bkz: android tv)'den (bkz: spotify) ile müzik açıyorum çok yalnız hissedersem. teknoloji gelişti tabii.
  • evde korktuğum geceler çok sık yaptığım eylem, garip bir şekilde yalnız değilmişim gibi hissettiriyor.
  • en iyi opsiyon olarak reklam açmak suretiyle yapılan eylem.*
  • sık sık yaptığım eylem.

kanalı da rastgele açarım. mesela şu an bir hanımefendi fransızca haber sunuyor.
  • yalnız yaşarken çok yaptığım şey. evde ses olsun diye tv yi açardım ve hiç izlemezdim. uyurken bile kapatmazdım.
  • yalnızken korkuyorsanız çok güzel bir seçenek. televizyondan gelen sesler yalnız olmadığınızı hissettiriyor üstelik ara ara gelen saçma çıt seslerini de bastırdığı için mantıklı. televizyonla normalde alakam olmaz fakat gerekli gereksiz ne varsa açarım yalnızken, dinlemesem bile bana bir destek oluyor.
  • yalnız yaşamanın şanındandır. saçma sapan program dolu kanallar yerine (bkz: tlc) çok güzel eşlik ediyor sessiz ortama.