şükela:  tümü | bugün
 • incesaz'ın altıncı albümü kalbimdeki deniz'in söz-müziği cengiz onural'a ait harikulade dördüncü parçası. harikulade olmasında müthiş bir yorumun da etkisi var elbette, bora ebeoğlu.

  duruyorsun gecenin ucunda
  hayatın ve ölümün arasında
  gözyaşının bittiği yerde
  kararsız, duruyorsun

  bakışların güneşti daima
  sen bakınca açardı çiçekler
  şimdi geceyi almış yanına
  sessizce bekliyorsun

  sesimi duy isterdim
  sana bütün bu olan biteni
  anlatmak isterdim

  kapım çalınsın
  sen ol, isterdim
  gülümse önce
  her günkü gibi

  ve bir yorgunluk kahvesiyle
  bana herşeyi anlat derdim

  duruyorsun gecenin ucunda
  hayatın ve ölümün arasında
  gözyaşının bittiği yerde
  kararsız, duruyorsun

  suluboyan ve lacivert duvar
  takvimde notların, tozlu kitaplar
  hiçbirini tanımıyor gibi
  sessizce bekliyorsun

  sesimi duy isterdim
  sana bütün bu olan biteni
  anlatmak isterdim

  kapım çalınsın
  sen ol, isterdim
  gülümse önce
  her günkü gibi

  ve bir yorgunluk kahvesiyle
  bana herşeyi anlat derdim
 • incesaz şarkısı ve muazzam bir şarkı... insana hislerini yazdırırcasına çalarken kalemden dökülüverir "sesimi duy isterdim" sözcükleri yasam o kadar garip ki. insanın içini acıtan bir geçeğe de sahip. kar yağar ya hani sakin sakin birden hızlanır tipi oluverir ve sonra birden tüm öfkesin, hırçınlığını gösterdikten sonra sakinleşir işte öyle bir şey. insanı üzer, sevindirir, inancını kaybettirir… cümleler vardır bitmemiş işte yaşamda bazen bu bitmemiş cümleler gibidir. aşklar vardır yaşanmamış, yaşanamamış işte yaşam da böyle bir şey…
  akşamdır gecenin sabaha yaklaştığı o kutsal andır. sesini duymak istersin ama yaşam buna manidir ya…işte öyle bir şey yaşam. gecenin içersinde gecenin tam içinden seslenirsinir “anlatmak istersin, hergün ki gibi gülümsemesini istersin” . ovalardan geçersin, yeşilin kışa rağman varlığını hissedersin tabiatta, toprağın rengini en çıplak haliyle görürsün. ve “kalbindeki denizi” görürsün. en sakin haliyle, en kıpırtısız haliyle “kalbindeki denizi” görürsün…
 • dinlemesini tavsiye ettiğim çok kişiden 'biraz bayıkmış' eleştirisi alan güzel şarkı. nesi bayık arkadaşım? elektronik müzik değil bu, metal de değil. onları da severiz, onların yeri ayrı. ama bu incesaz. eğlenmek için dinlemeyeceksin bunu, kafa dinlemek, yatışmak için dinleyeceksin. bak bora beyler ne kadar güzel söylemişler. hayır salt buraya yazmakla kalmıyorum yüzlerine de söylüyorum bu cümleleri, kelimesi kelimesine.

  haddimizi bilelim! bayıkmış. sensin bayık.
 • adeta mona lisa şeklini almış çok tatlı bir şarkı. bir tarafını garip bir şekilde mutlulukla sararak içten içe gülümsetirken, diğer tarafın hüzün doluyor.
  sözlerini dinleyince kahreden, müziği dinleyince mutluluk heyecanı hissettiren, garip.
 • çok iyi niyetli bir şarkı.

  kahve yapacak, kapıyı açacak, sessizliğine ses olacak, paylaşacak ama önce gülsün isteyecek. *
  gereksiz iyi olmak var ya, hah, o bu şarkıda

  sözlerini bilmeden, müziğin ritmine kapılıp, dans etsin sevgililer, derim ben.
 • platonik ya da uzak mesafe ilişkisi yaşayanlara, hatta sadece yalnızlığa isyan edenlere her gece derin düşüncelere dalmadan hemen önce 1 doz verilmesi münasip olan bora ebeoğlu'nun seslendirirken ebemizi bellediği, incesaz eseri

  youtube şeysi
 • "ben burada, senden milyonlarca duygu yılı uzakta, şu an yaşadığım her bir zorluğu duy isterdim. her aklıma geldiğinde zihnimdeki varlığınla bir anda mutlu olup o mutluluğun sensizlikle nasıl da benliğimden çekip alındığını duy isterdim. sana biriktirdiğim umutlarımı her gittiğinde nasıl da kırpıp kırpıp uçurtma misali ardından bıraktığımı duy isterdim. ömürlük dediğim hayallerimin ardından nasıl da kırılıp içime battığını, açtığı yaraların verdiği can acısını duy isterdim.
  sen şimdi benden bihabersin ya, aslında nasıl desem? bil isterdim... biri var ardında, belli belirsiz; bazen hüzünlü bazen geçimsiz, ama çoğunlukla sevimli, hatta sıklıkla kalbi temiz... elindeki kalan son sevgi kırıntısını paylaşmak istercesine dağıttığı rüzgarın uğultusunu duy isterdim.
  aslında ben sadece sesimi duy isterdim. kulağını ver isterdim. neler fısıldadığımı senin için, işte o zaman dinleyebilirdin..."

  "r"
 • 830 bin izlenme sayısına ulaşmış incesaz şaheseri.
  öyle sahiplenmişim ki, öyle bana ait ki, ne ara bu kadar kişiye tavsiye ettiğimi düşünüp duruyorum.
  https://www.youtube.com/watch?v=s9udayxnjzi