• sinemayı bırakmış bir idol yönetmenin yeniden film yapması gibiydi. tüm kitaplarını ezbere bildiğin bir yazarın seneler sonra raflara çıkması gibiydi. en çok da hayran olduğun şairin, kaçtığı kelimelerle tekrar yüzleşmesi gibiydi. sana neden acı çektiğini anlatan o adamın, seni yalnız bırakmaması gibiydi. ve gibisi fazla, bir şairin son şiiri.
  • içindeki acıdan zevk almak gibiydi, içtiğin sigaranın yetmemesi gibiydi, elinden bir şey gelmemesi gibiydi...

dinlemesi zor gibi.
  • "ruhun sevmek istediğinden nefret etmek zor
    onsuz ağaç gibisin hiç akraban yok
    sor kaç semt kaç durak ağlanır
    kaç eşya ayaklanır, kaç kadın yasaklanır..."

karaçalı'nın, uzun bir zaman sonra gözlerimden yaşlar gelmesine neden olan yeni şaheseridir. ayrıca bu şarkıyla beraber battle royal 2 çalışmalarına da başlandığının haberi duyurulmuş oldu.
  • bazı satırları sokağa dökülmüştür; http://vimeo.com/47039526

ayrıca;

--- spoiler ---

bıraksaydın da son sözümü söyleseydim.
    arar bulurdun gerçekten özleseydin

--- spoiler ---
  • hayat bi yanıyla güzeldir derken ah muhsin ünlü'ye selam etmiştir.
  • karaçalı rap müzüğün üstadlarından birisidir artık. bu parça da tuğrası olsun madem.
  • her geçen gün daha da güzelleşen sanat eseri.
  • "bıraksaydın da son sözümü söyleseydim. arar bulurdun gerçekten özleseydin." gibi mükemmel ötesi sözlere sahip bir başyapıt.
  • karaçalı'nın şimdiye kadar yapmış olduğu en iyi şarkılardan biri. sigarayı bırakmış olan en güçlü iradeye sahip insanları bile tekrar sigaraya başlamaya itmiştir. öyle bir etkisi var niyeyse. ben sigara içmem, ama bu şarkıyı dinleyince içesim geliyor. şimdiye kadar tüm şarkı boyunca pes bir tonda söylememişti yanlış hatırlamıyorsam, çok da yakışmış gerçekten.

çok seviyorum ulan bu adamı.
hesabın var mı? giriş yap