şükela:  tümü | bugün
  • cenk taskan'in olaganüstü bestelerinden biri daha.

bu nefis sarkiyi fark edenler arasinda ayten alpman da olmali ki son albümünde yer vermistir. en az nükhet duru kadar da güzel yorumlamistir.
  • çok fena bir şarkı..ayrıca nedendir bilmem şarkıyı loopa aldıktan sonra şu entry mutlaka okunmalıdır şahsi kanaatimce..
    (bkz: #6260334)
  • kadri bilinmemiş muhteşem aşk şarkılarından biridir. çağan ırmak tarafından keşfedilip bir filme fon edilmesinden korkuyorum. böyle adamlar yüzünden kıyıda köşede kalmış şarkı ve kitapların meftunu olan insanlara yönelik bir soykırım oluyor.sözde falan da değil yani açık açık soykırım. eskilerden bir şarkıyı keşfedip yıllarca orada burada anlatıp, dinletip ekmeğini yemiş bir adamın istiklal caddesi'nde en büyük sermayesinin piç edilmesini düşünebiliyor musunuz? şuraya şerh koyuyorum, bak çağan ırmak bu şarkıyı ilişirsen iki elim yakanda olur, ıssız adam, işsiz adam dinlemem basarım sinema salonunu.

bu arada şarkıdan bahsedecektim unuttum, ben nükhet duru yorumuyla dinleyip sevdim, nükhet duru'yu da çok sevmem, ama bu şarkıyla bambaşka bir yere oturmuştur gözümde. tabii beste ve güftenin uyumu da al da at dercesine pas atıyor insana. burada ya nobre falan gibi dan dun vurursunuz, estetik olmaz ama gol olur, ya da prekazi gibi gelişine çakarsınız dömi voleyi yine gol olur, ama şık olur. nükhet duru burada dömi voleyi çakmış gelişine.
  • sırf bu ve "beni benimle bırak" gibi şarkıları da söylediği için televizyondaki son hallerine kızamadığım, nükhet duru'yu her durumda hoş gördüren şarkı.

özellikle "nasıl olur unutursun sendeki beni / nasıl olur aramazsın tendeki teni / gözüm gibi saklıyorum bendeki seni" bölümü ağlatır.

şarkıya emeği geçen herkes ödüllendirilmeli, serdar ortaç ve şürekasına da dinletilip şarkı nasıl olur öğretilmeli

son kısmı şöyledir:

unutmadım gözlerinin serin rengini
    bir zamanlar benim olan derin sevgini
    bin umutla bekliyorum bana dönmeni
    o gün bu gün yüreğimde aşkı sakladım
  • ayten alpman dan dinlenmesi gereken ama söyleyemedim ile peşpeşe dinlenmemesi gereken nadide eser.
  • diğerleri gibi o da müthiş bir alpman şarkısıdır.

ayten alpman-sesini duyur

yığılırsa üzerime anılaarr ..
  • ayten alpman'ın aşağıdaki gibi sözlere sahip insanı sarhoş eden şarkısı.

ararım da seni bulamam
    ne olur sesini duyur
    unutursa beni deli yüreğin
    ne dünüm, ne bugün ne de yarınım olur
    yığılırsa üzerime anılar
    taşımaz yüreğim son olur.

sorarım da cevap alamam
    ne kadar sürecek acım
    unutursa beni deli yüreğin
    ne bu yaz, ne bu kış ne de bahar ilacım
    yığılırsa üzerime anılar
    birikir, çoğalır acım.

senin olan hiçbir şeyi kırıp atmadım
    resimleri, mektupları yırtıp yakmadım
    yastığımda hala bir tek saçının teli
    o gün bugün yatağımda sensiz yatmadım

nasıl olur unutursun sendeki beni
    nasıl olur aramazsın tendeki teni
    gözüm gibi saklıyorum bendeki seni
    o gün bugün hiç kimseye dönüp bakmadım...
  • hissediyorum bi sikimsonik dizide, filmde kullanacaklar bu şarkıyı matmazel. *

ayten alpman ya da nükhet duru hangisinden dinlerseniz dinleyin nasılsa şarkı, söyleyenden bağımsız sizi alacaktır içine. öyle bi şarkı.

tendeki teni unutanlara gelsin.