şükela:  tümü | bugün
 • konuyla ilgili isitsel destek saglayan, konuya ses getiren entry sekli
  (bkz: #4597775)
 • (bkz: kuzu sesi)
  (bkz: #5014748)
 • sozluk yazarlarinin en begendigi veya okunarak istedigi etkiyi yaratamayacagi dusundugu entrysini kendi sesinden okuyarak bu ses dosyasini rapid share gibi online bir paylasim sitesine yukleyip diger sozluk okuyuculari ile paylasmasi ile gerceklesebilecek uygulama veya entrylere verilebilecek ad.

  sozlukte boyle bir olusum elbette fasilite bazinda utopik gorunmekle birlikte yazarin bunu belli bir baslik altinda iste bu da benim sesli entryim diyerek bir bakinizdan ibaret olan url adresini yapistirmasi sonucu ne moderasyon ne coder yorularak gayet de uygulanabilecek bir fasilite.

  ilk basta abuse edilebilecegine inandigim icin sacma buldugum fakat daha sonra sozlugun bilgisayar basinda istegim disinda ne kadar fazla zaman harcamama sebep oldugunu dusundugumde mantikli gelen hadise. indirip mp3 playeriniza yuklediginiz entryleri otobuste veya yolda dinlediginizi ve ustelik bu entrylerin alalade entryler degil basucu eserleri veya yazarin en begendigi eserleri olacagini dusundugumde cok da utopik gelmeyen bir fikir.

  en basitinden hic sevmediginiz bir yazari bile bir anda gozunuzde en sevdiginiz yazar haline getirebilecek, siir okumaktan haz etmeyen benim icin bile nasil munir ozkul sesinden dinlerken deli gibi zevk aldigim aklima geldiginde aslinda hic de sacma degil diye dusunmeme sebep olan dusunce.

  (bkz: sesli eksi sozluk)
 • yakında uludağ sözlüğe gelmesi muhtemel olan hede. bu kadar salakça bir şey olamaz. hani derler ya görmemişin bir çocuğu olmuş tutmuş pipisini koparmış. bu ismail alpen denen adamın yaptığı da tam olarak bu. ne kadar gereksiz saçma bir şey varsa sözlüğe ekliyor. sen önce sözlüğünün içeriğini değiştir be adam. varsa yoksa am-göt-meme ya da hakaret içerikli entryler.
 • buraları bilmem de inci sözlük ortamı çok canlanır böyle bir şey olursa.
 • bir sonraki versiyonu hem sesli, hem resimli entry* olarak scorp denen zıkkımda uygulanıp ne kadar kötü olduğu görülmüştür.

  o yüzden;

  "be careful what you wish for"
 • uludağ sözlük'te gerçekten yenilikçi bir yaklaşımla başlatılmış, anketlerle desteklenerek gündeme gelmiş güzel uygulama. herkes şimdilik alışma döneminde olsa da bu sesli entryler bir şekilde formata sokulmalıdır.
 • ben sadece sesli entry'den oluşan bir sözlük düşünmüştüm, ek olarak gelmiş olsun bakalım tutacak mı? bu tutarsa aklımda farklı bir fikir daha var onu hayata geçirmeye çabalarım.

  (bkz: sözlükte not tutmak)