şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sesli güldüm diyen adamın yaptığını iddia ettiği şey. sanırım hayatımıza internetle birlikte girdi. daha önce bütün gülmeler sesliydi zira.

sanmıyorum ki telgraf çekerken falan sesli gülünsün. sanmıyorum.

not : gülümseme ve tebessümü ayrı tutaraktan bade süzerekten.
  • "cok gulme, aglarsin" seklinde malliklarla muhatap olmak zorunda birakabilir. ayrica "ne cok guluyorsunuz siz oyle, yıh yıh" diye diye sonunda adama nazar degdiren tiplerin de tehlikesi soz konusudur.

en guzeli sevdigin insanlarla beraber yapilani ama, kim ne derse desin.
  • gülmenin çeşit çeşit hali olduğundan yanlış bir kullanım değil.

gülümsemek de, sırıtmak da, burundan nefes vererek hafif gülümsemek de, ısısısısı diye gülmek de*, dili damağa çarptırarak "tıha!" diye nefes vermek de, neheh demek de, hohahah diye kahkaha atmak da gülmek tabirinin en genel anlamına dahil oluyor.

sesli gülmek benim kafamda, ve tahminimce pek çok insanın kafasında, "kahkahadan biraz daha aşağıda bir desibel eşiğinden başlayan gülüşler"e denk geliyor. başkalarınca fısıldar gibi olan gülmeler de sesli gülmeye dahil olabilir. ama sonuçta bütün gülmeler sesli gülmeye dahil değil; sessiz gülme var, evet. hatta, (bkz: sessiz gülmek).
  • "biraz sessiz gül" diye uyarılan hadise. ne lan bu, ben olmuşum pancar gibi neyin sessizi.
  • bence noel baba gülmesi gibi bi şey. böyle ağız dolusu bi gülme. göbek de zıplıcak tabi bu sırada yoksa olmaz.
  • çok enteresan bir gülme şeklidir. öyle böyle değildir. herkes duvar dibine çömüp içine ata ata gülerken sesli gülen insan... yok yahu olacak iş değildir.
  • internetin dilimize soktugu kavram. sikinti yok, rahat ol, karsim tarzi igrenc bir kaliptir. kahkaha atmak diye bir kavram varken bunu bulmak da buyuk basari tabii. kahkaha atmak vardir, sesli gulmek diye bir sey yoktur.