şükela   tümü | bugün
  • nası bi kafada olduklarını merak ettiğimdir. ulan metalürji ve malzeme mühendisi adama mesaj atıp iş görüşmesine çağırmak da ne oluyor??
  • az önce kısa mesaj yoluyla beni "iş"e çağıran kuruluştur. nazik tekliflerini kabul edemediğim için üzüntü duymadığımı buradan yetkililerine duyurmak isterim.
  • işsizlik maaşını daha 2. ayında kaybetmemek için iş görüşmesine gittiğim kurum. eğer görüşmeye gitmezseniz iş-kur maaşı kesiyor.
  • makine muhendisi adama is gorusmesi icin spam mesaji atan kurum.
  • spamcı yayıncılık.

şöyle bir mesaj attılar şimdi: "bir damla mürekkep bir milyon kişiyi düşündürebilir... arayın! hediye kitabınızı gönderelim. 212 291 2324"

bi de attıkları spam sms'in başında soyismimin ikinci harfi olan "ö" harfini "u" şeklinde yazmışlar. bi bunu becerebileydiniz amk. ismimi nereden buldunuz? kimsiniz lan siz?
  • "adım soyadım kitap okuyan uslanmaz... arayin! hediye kitabinizi gonderelim. 212 291 2324" şeklinde sms atan firma. adımı soyadımı nereden buldunuz olm?
  • telefon açarlar ve daha hiç ihtiyaç var mı sorgulamadan ilk cümleleri "biliyorsunuz, kitaplara karşı önyargılı olan bir toplumda yaşıyoruz... bik bik bik olur. bir şekilde sizden randevu koparırlarsa ultra mini etekli bir hanım abla ofisinize gelir ve olaylar gelişir.

internetteki yorumlara da bakarsanız uzak durulması gereken bildiğiniz scam olan firma.
  • hırsız bir firmadır.

kapıdan satış yaparlar. tüketici kanunlarına göre cayma hakkınızı kullanırsınız. kitapları gelip sizden almazlar, kargo ile gönderirsiniz o kargoyu da teslim almazlar. hiç üşenmezsiniz, kitapları kendiniz götütürsünüz teslim etmeye. gene teslim almazlar. sonra bir avukata verirler ve böyle tahsil etmeye çalışırlar.

bu memlekette kimse hak hukuk bilmiyor sanıyorlar. bilendim bekliyorum sözlük. akıllarını alacam yakın bir zamanda.
  • (bkz: kitabix)
  • üstü kapalı, hukuklara uygun gözüken dolandırıcılık şirketidir. nerden nasıl bulup arıyorlarsa tatlı dille sizi arayıp sahip oldukları zengin kitap setleri kataloglarını görmenizi istediklerini ve ertesi gün size yakın bölgede olacaklarını söylüyorlar. hatta bunla yetinmeyip bizzat o bayan personellerinin telefondaki erkek müşterilerine alelade kur yaptığına şahit oldum. bayan personal ayşegül hanım kitapları satmak için telefonun diğer ucundaki koray beyle konuşmaktadır.

a:bizim kitap fuarından sonrasında ödüllü kitaplarımızın setlerinden oluşan kataloğumuz var ve müsaitseniz hem sizi bu kitaplar hakkında bilgilendirmek hem de varsa çayınızı içmek isteriz. yarın sizin bölgenizde olucaz.
    (koray artık ne diyosa bilinmiyor tabi)
    a:aa neden kitap okumayı sevmez misiniz?
    k: ....
    a:aaa arabada okuyun o zaman hep böyle bahaneler (kötü kadın kahkaları saçıyor)
    a:o zaman trafikte okuyun kaza yapmaktan mı korkuyosunuz yoksa
    a: öyle de bi tecrübeniz oldu yani (kötü kadın kahkaları) gümbürtüye gidiyodunuz nerdeyse nasıl bi bayandıysa nasıl etkilemişse sizi
    a: bence beni de kırıcağınızı hiç düşünmüyorum bu yerin sahibi siz misiniz?
    k: ...
    a: böyle şirket sahipleri hep böyle güler yüzlü tatlı mı oluyorlar (kötü kadın kahkası)
    a: o zaman yarın geldiğimde de güler yüzünüzü görmek isterim göreceğime de eminim kolay gelsin iyi günler.

bu konuşmaya almak zorunda bırakıldığım (!) kitapları geri iade etmeye gittiğimde beni sürekli oyalarlarken şahit oldum. o telefonda kataloğumuzu incelersiniz ayağıyla karşınıza dikilen insandan bozma yaratık bi şekilde sizi kitaplara almaya mahkum bırakıyor sözleşme imzalatıyor taksitin 3'da 62'şer liradan 2 set kitaba sahip olabileceğinizden bahsediyor. sonra görüyorsunuz ki o 3 ay aslında 8 aydan 62'şer lira. cayma hakkınız olduğunu da belirtiyorlar. teslim alındıktan veya sözleşmeden sonraki 14 gün içerisinde cayabiliyorsunuz. kadın gittikten 2 dakika sonra kitaplar elimdeydi.işlerine gelince çok hızlı olabiliyolar. sonracığıma internette bu yayıncılıkla alakalı şikayetleri okuduktan sonra hemen o sözleşmenin üzerinde yazılı olan telefon numarasını çevirdim. üst üste mesai saatleri içerisinde aralıklarla sürekli aradım ne açan var ne bi şey. 2 gün içerisinde en az 20 kere aradım 4 kere mail attım. sonunda dolandırılmak üzere olduğumu farkettim direkt belirttikleri şişli cevahir avm yakınlarındaki ofise gittim kitaplarla birlikte. içerdeki bayanların hepsi süslü süslü giyinmiş makyajlar yapılmış ve cayma hakkımı kullanmak için geldiğimi söylediğimde suratsızlıktan ölmek üzereydiler. her neyse bir sürü alternatif sundular cayma kararımdan vazgeçmek için hiçbir şey istemediğimi kitapların iadesini istediğimi ısrarla belirtmeme rağmen sürekli bikaç alternatifle daha gelip beni yarım saat yok muhasebecimizden haber bekliyoruz vs diye beklettiler. yarım saat sonrasında tamam biz muhasebeciyle görüştük sözleşmenizin size ait nüshasını alın noterden cayma bildiriminizi alıp gelirseniz iade edebiliriz kitaplarınızı yalnız eğer bugün gelemiyeceksiniz kitapları da yanınıza alın yoksa burda kalmasın yarın ya da diğer gün halledeceksiniz dediler. hayır şimdi halledip geliyorum dedim. gittim notere işlemlerimi yapan bayan bu yayıncılığın dolandırıcı olduğunu ve benim gibi birçok kişinin daha önceden kendilerine gelip cayma bildirisi aldıklarını, neden buranın bi polis aracılığıyla kapatılmadığını anlamadıklarını söyledi. notere 100 lira bayılma detayını da geçiyorum bu sırada. noterden evrakları aldım tekrar gittim lanet ofislerine ve o sırada yukarda bahsettiğim konuşmalara şahit oldum çünkü yine beni bi 20 dakika kadar beklettiler. bir 10 dakika daha bekleseydim hiç hoş şeyler olmayacaktı. sonunda o sevimsiz, samimiyetsiz, tiz sesli topuklularıyla benle ilgilenen bayan geldi sözleşmenin iptal olduğunu ve ona dair bir evrak verip kitaplarımın iade olduğunu belirtti. o denli güvensizlik aşıladılar ki çıkarken bi sorun olmaz değil mi beni 3-4 gün sonra arayıp ödemeniz falan var ya da "iade edilmemiş ki" tarzında cümleler kurmazsınız umarım dedim. yok noter tastikli evrağınız var zaten öyle bi şey yapma hakkımız yok dedi. iyi peki dedim çıktım. şimdilik büyük uğraşlar ve stres sonucunda kitapların iadesini sağlamış bulunmaktayım ancak gerçekten merakla onlardan telefon alacağım günü bekliyorum. o zaman polisle dayanıcam o ofisin kapısına. pislik insanlar.

aşağıda linkte de bi sürü kişinin şikayetini görebilirsiniz.

https://www.sikayetvar.com/sespa-yayincilik