şükela:  tümü | bugün
  • "izninizle yazmak isterim
    öncelikle kardeşim üniversite öğrencisi ve şuan da bir avm'de çalışıyor. daha öncesinde bir yardım kuruluşunda çalışmıştı ve kurum adına yardım topluyordu.(hassaslığı biraz bu yüzdenmiş) kardeşim 22.06.2018 tarihinde avm de çalışırken sespa yayıncılık çalışanı yanına geliyor ve kitap satmak daha doğrusu kota dolumuna yardım amaçlı kitap almasını daha sonrasında kayıtsız şartsız telefonla iade edebileceğini söylüyor. daha sonrasında kardeşime 700 tl'lik senete imza attırıyor. kardeşim 02.07.2018 tarihinde arayarak iptal talebi veriyor. ama herhangi bir işlem yapılmıyor geri dönüş olmuyor ne zaman ki 14 günlük iade süresi doluyor o zaman yazılı şekilde talep bildirecektiniz deniyor. o 14 günlük süre zarfında o kitapları satan ve iade edersiniz diyen çalışan hiç bir şekilde telefona cevap vermiyor. kardeşim bu sefer şişli de bulunan şirkete gidiyor orada tüketici haklarına şikayet edeceğini söylüyor 350 tl ödeyip senetleri alabileceği söyleniyor. her halükarda dolandırıcı olan bu firmaya karşı büyük mağdur edildik. firmayı arayıp bende onları şikayet edeceğimi söyledim elimizden geleni yapmamızı söyledi. cimer'e şikayetimizi yazdık. umarım adalet yerini bulur . el birliğiyle ne kadar duyurursak o kadar içimiz rahat edecek."

not: başlık chassroll adlı çaylağın ricası üzerine açıldı. tarafımla ilgisi yoktur.
  • eğer bir satış formu var ve orada yazmıyorsa 14 gün içinde koşulsuz iade falan diye gerisi boş. üzücü bir durum aldatılmak, suistimal edilmek ama geri zekalı muhtemelen ilgili kişi. resmen "kemiksiz" olarak dolandırılmışsınız. her yeni gün yeni ifşalar, yeni dolandırılma hikayeleri çıkıyor, köklü kurumlar belli, gerisi boş. size geçmiş olsun, kardeşinize de ibret olsun.
  • tanımadığınız biri geliyor, 700 liralık senet imzalatıyor. bence sıkıntı burada.