• tayfun erdem'in enstruman bollugu icerisinde...her notasını bağbozumu kraliçesi margit'e adadığı albümü..
  • güzel bir yol albümü..margit'le başlayan
    yolda kime dinletsem seviyor , başucu albümü ilan ediyor..kıskanıyorum ben bu albümü herkesten..
  • "bu albümdeki her şey - tabii ki sadece iyi olan şeylerden bahsediyorum, kötü olanlar bana aittir- 1982'den beri, verebileceği her şeyi bana veren ama benim ise, bugün kendisine ancak bu albümü sunabildiğim margit'e, melekler güzeli "margit my angel"a aittir ve de ona ithaf edilmiştir..."

diye yazıyor albümün kapakçığında.

belki çok basit iki kelime ama dibine kadar yaşadığımız iki duygu var bu albümde, coşku ve hüzün.
    coşku ki, içiniz çok sıkıldığında eeehh diyip dışarı çıktığınız bir koyu mavi gök havasında güneşin kemiklerinizi ısıttığı bir an,
    hüzün ki, kalbinizin yerçekimine teslim olup yerlerde, şöyle topuğa yakın bir yerlerde olası bir an gibi.

bir de 2. şarkı hayali bir prenses için balad ismine bir göbek ad koymak istiyorum, haddim olmayarak. "sa" ...
  • tayfun erdem'in içini dökmekten fazlasını yaptığı, hayat verdiği, canlandırdığı cennetten inme müzik. bu derece naif, temiz besteler nasıl yapılır, nasıl bu kadar içe işlenir, odun inceliğindeki insan bile nasıl böyle mest edilir?...

dinlediğim en içten albümlerden biridir.

katkıda bulunanlar:

tayfun erdem.... bösendorfer grand kuyruklu piyano, vokal, yamaha dx 7 "celesta", çan sesleri
    gebhard ullmann..... soprano saksafon, bas klarinet
    eddie hayes..... trompet, flugelhorn
    tobias morgenstern..... akordeon, vurmalı çalgılar
    elli marini..... vokal
    uli bartel..... keman, mandolin
    matias de oliveira pinto..... viyolonsel
    renaud garcia fons..... kontrabas
    hans hartmann..... kontrabas
    andreas weiser..... vurmalı çalgılar
    topo gioia..... vurmalı çalgılar
  • tayfun erdem'in enstrumental müzik sevenlere şiddetle önerilen albümü.
    bu albümündeki tüm besteler 18 yıldır tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan sevgilisi margit için yapılmıştır.
    tayfun erdem albümünü sevgilisine adamış: "bu albümdeki her şey -tabii ki sadece iyi olan şeylerden bahsediyorum, kötü olanlar bana aittir- 1982'den beri, verebileceği her şeyi bana veren ama benim ise, bugün kendisine ancak bu albümü sunabildiğim melekler güzeli margit'e aittir". şarkı adları bile hep o kırılgan sevgiliye adanmış; margit dans ederken, margit'in kirpikleri, margit yucatan dağında...vb.
  • 01 mountain bike
    02 hayali bir prenses için balad
    03 margit dans ederken
    04 karlar prensesi
    05 iki çiçeğin dansı
    06 gözlerini sessizce kaparken
    07 margit my angel
    08 margit rüya
    09 çöller kraliçesi
    10 gözlerinde hüzün
    11 margitin kirpikleri
    12 margit yucatan dağında
    13 iki çiçeğin dansı
    14 hayat
    15 bir martı için yılbaşı ilahisi
    16 margitin gözlerinden
    17 annie'nin şarkısı
  • erken gelmiş bir doğumgünü hediyesi. yanında bir mektupla..uzun uzun dinlediğim bir mektupla. "margit my angel" çalarken, tayfun kadar aşık olmak istersiniz birine. sessiz bir kelebeğe..

doğum günüm kutlu olsun.
hesabın var mı? giriş yap