şükela:  tümü | bugün
  • çevremdeki insan topluluğundan edindiğim izlenim.

boykot çağrısı olmamasına rağmen kitleler ortak görüş birliğine varmışçasına yılbaşı milli piyango çekilişi için bilet satın almıyor.

şüphesiz bu durumun en önemli nedeni ardı arkası kesilmeyen, şaibe ve hile izlenimi oluşturan yakın geçmişteki çekilişlerdir.
  • kar amacı güden bir kuruluşun kendisine kıyak yapmadan öylece parayı dağıtacağını düşünen, hem de türkiye gibi adaletin yerle bir olduğu bir ülkede yapacağını düşünen kimse olmadığından devam etmekte olan boykottur.
  • her gün medyanın bir parçasında muhakkak gördüğüm "rekor satış" haberleri ile doğruluğundan emin olduğum hadise, kendi adıma her yıl 10 çeyrek ile iştirak edip gönlümü eğlendirdiğim bir aktivite olan yılbaşı çekilişi. milli piyango'nun özelleştirilmesiyle birlikte, yapmayacağım, umursamayacağım bir olaya dönüşmüştür.

boykot mu derseniz, evet sonuna kadar boykot.
  • ben whatsapp durumumda ve bi sürü yerde paylaştım.. hem dinen günah hem de bazılarını zengin etmeyin diye paylaştım ama inanın ki kimseye inanmıyorum çünkü insanlar paranın esiri olmuş durumda.
  • bütün biletlerin satılmasıyla son bulacaktır.
    edit:bütün
  • ertuğrul özkök'ün bu hafta yayımlanan milli piyango'yu ve sisal'ı aklama amaçlı rezil ısmarlama ropörtajına rağmen devam eden boykot.
  • her sene alırdım ortalama 5-10 tane. ama artık almak gerizekalılıktır. bu adamlar eminim amortinin çıkacağı biletleri bile piyasaya sokmuyolardır. bu kadar da gerizekalı değiliz artık umarım kimse de bu adamlara 5 kuruş kazandırmaz.
  • bakın ben bu kumarın ve şans oyunlarının köpeğiyim. en ufak bir kazanma şansı varsa düşünmeden girerim. ama bunda hiç şans yok. bile bile de dübürümü şişko bir yamuk ağızlıya açmam.
  • geçtigimiz hafta #almayınşumereti başlıgıyla twitter'da boykot çagrısı yapılmıştır.
    harbiden almayın şu mereti.
  • çıkmayacağını bile bile her yılbaşında bir iki tane bilet alırdık. amorti çıkınca bile mutlu olurduk. bir hafta boyunca talihlinin ortaya çıkmasını bekler hikayelerini haberlerden dinlerdik.

şunu bile elimizden aldılar. bu ortamda bilet alanın kafasına sıçayım. on sene önce kızılay merkezde son biletleri kovalardık, bugün market kasiyerleri satmaya uğraşıyor yine satılmıyor.