şükela:  tümü | bugün
  • çevremdeki insan topluluğundan edindiğim izlenim.

boykot çağrısı olmamasına rağmen kitleler ortak görüş birliğine varmışçasına yılbaşı milli piyango çekilişi için bilet satın almıyor.

şüphesiz bu durumun en önemli nedeni ardı arkası kesilmeyen, şaibe ve hile izlenimi oluşturan yakın geçmişteki çekilişlerdir.
  • her sene alırdım ortalama 5-10 tane. ama artık almak gerizekalılıktır. bu adamlar eminim amortinin çıkacağı biletleri bile piyasaya sokmuyolardır. bu kadar da gerizekalı değiliz artık umarım kimse de bu adamlara 5 kuruş kazandırmaz.
  • her gün medyanın bir parçasında muhakkak gördüğüm "rekor satış" haberleri ile doğruluğundan emin olduğum hadise, kendi adıma her yıl 10 çeyrek ile iştirak edip gönlümü eğlendirdiğim bir aktivite olan yılbaşı çekilişi. milli piyango'nun özelleştirilmesiyle birlikte, yapmayacağım, umursamayacağım bir olaya dönüşmüştür.

boykot mu derseniz, evet sonuna kadar boykot.
  • kar amacı güden bir kuruluşun kendisine kıyak yapmadan öylece parayı dağıtacağını düşünen, hem de türkiye gibi adaletin yerle bir olduğu bir ülkede yapacağını düşünen kimse olmadığından devam etmekte olan boykottur.
  • çıkmayacağını bile bile her yılbaşında bir iki tane bilet alırdık. amorti çıkınca bile mutlu olurduk. bir hafta boyunca talihlinin ortaya çıkmasını bekler hikayelerini haberlerden dinlerdik.

şunu bile elimizden aldılar. bu ortamda bilet alanın kafasına sıçayım. on sene önce kızılay merkezde son biletleri kovalardık, bugün market kasiyerleri satmaya uğraşıyor yine satılmıyor.
  • ertuğrul özkök'ün bu hafta yayımlanan milli piyango'yu ve sisal'ı aklama amaçlı rezil ısmarlama ropörtajına rağmen devam eden boykot.
  • ertuğrul özkök gibi tiplere köşesinde milli piyangonun çok güvenli olduğuna dair yazı yazdıran boykottur. ertuğrul özkök yazdıysa kesin güvenlidir hemen gidip alayım diyen biri var mı acaba? ben güvenli olduğunu düşünüyor bile olsam o yazıdan sonra şüpheye düşerdim.
    satışlar düşük demek ki milli piyango güvenliğine dair güzelleme haberleri yaptırıyorlar.

her sene dört bilet alan biri olarak bu sene almadım. çevremdekilere de aldırmadım.

milletin küçük veya büyük keyiflik ne kadar eğlencesi varsa hepsini yok ettiler. kimsenin hiçbir şeye güveni inancı kalmadı.
  • boykot değildir. boykot planlı ve bilinçli bir şekilde kitlelerin ortak hareket etmesiyle olur. burada olan durum bireysel olarak müşterideki güven zedelenmesinden ötürü bilet alımının tercih edilmemesidir. insanlar gerçekten kazanabileceklerine inansa yine bilet alır oynar ama bu durum söz konusu olmadığı için oynamıyorlar bu kadar basit.
  • hiçbir devlet kurumuna güven kalmamasından kaynaklıdır. sağlık bakanlığına bile güvenemezken işin içinde para olan bir kuruma mı güveneceğiz? kendi aralarında oynayıp, ne bok yerlerse yesinler. biz bulaşmayalım.

edit: güvensiz bir kurum olduğu gerçeğini değiştirmese de milli piyango özelleştirilmiş. uyarılar için teşekkürler.
  • millet keriz yerine konmaktan sıkıldı artık. nereye el atsan altından ya bir cemaat ya da cengiz liman tribinde bir grup çıkıyor.