şükela:  tümü | bugün
 • muhaliflerden değil akp'lilerden bahseden hükümete yakın star gazetesi yazarı ahmet kekeç beyefendi'nin akp içinde erdoğan'i istemeyenleri kullanmak için yaptığı durum tespiti.

  beyefendi şöyle yazmış:

  kudüs konusuna en çok duyarlı erdoğan’ı yalnız bırakan, ülkelerine yönelik “emperyalist girişimleri” sükûtla karşılayan, erdoğan’ı merkeze koyan uluslararası saldırıları “izlemekle” yetinen heyecansız adamlar bunlar. kimsenin itiraz etmeyeceği kudüs duyarlığı dışında, emperyalizmin “azgınlıklarıyla” ilgili dişe dokunur tek lafları yok, sessizce erdoğan’ın “bitirilmesini” bekliyorlar.
 • akp içinde hizmet aşkıyla yanıp tutuşanların yanıp tutuştuğu "hizmet" değiştiğinden beri onlar için yegane amaç para, para ve para olmuştur. öncesi de çok farklı değildi ya cümle güzel olsun neyse... bu yüzden ne ülkenin içinde bulunduğu durum ne ekonominin kötü gidişi bu insanlar için bir önem arz etmemektedir. zaten mv olmak için belli bir standardın üstünde ekonomik güce sahip olmak gerekir ki bununla birlikte milletvekilliği ile gelen rant ve sıcak para da üstüne eklenir. bu paranın devamının gelmesi ise bunların milletvekili olarak kalmasına bağlıdır. ancak onların da duyduğu korku muhaliflerin korkularından az değildir ki onların gelecekleri de erdoğan'ın iki dudağı arasına bakar. bu yüzden de oldukça rahatsız durumdalar. şu an erdoğan gitse yeni ak parti'de yerleri daha garanti, paraları daha sıcak olur. bu yüzden sessiz sedasız onun gidişini beklemeleri oldukça normal.

  gel gelelim diğer önemsiz mevzuya. cımbızla seçerek alıntılıyorum; kudüs konusuna en çok duyarlı erdoğan’ı.

  buna verilecek bir cevap yok esasında. gülüyoruz geçiyoruz.
 • sadece erdoğan değil akp'nin de azalarak bitmesini bekleyenlerin de olduğu doğru yazi. pardon lan akp'lilere demiş akp'li ilginç.