şükela:  tümü | bugün
  • kimileri bunu küsme ile triple karıştırır. yapmayın lütfen. tamam önemli olabilirsiniz de birden bire kendini dünyanın merkezi sanan sevgiliye dönüşmeyin. yorgundur, sıcaktır, hastadır ne bileyim iyi hissetmiyordur. ha bir de evet insanın adı çıkacağına canı çıksın. bir kere tripcan damgasını yedin mi sittin sene düzeltemezsin.
  • kabullenme hali.
  • içe dönmek, konuşmak istememek ya da sadece kendini dinlemektir. bazen yalnızlık, bazen de kalabalık sebep olur kendisine. nedeni her ne olursa olsun kimseye bir zararı yoktur neticede...
  • gerçekten çok kötü bir durumdur.
    özellikle de çevrenizdeki insanlar için. bir insanın etrafına duvar örmesiyle birlikte dünyada en zor aşılacak engeli oluşturması da buna eklenir. çaresizliğin bedendeki şekli.

sessiz olmayın olum. üzülüyoruz.
  • şöyle bir boyutu da vardır ki emre aydın pek güzel dile getirmiştir;

"belli etmedim ben pek, tenhalaştım"**
  • asaletten kaynaklanabilir.
    (bkz: suskunluğu asaletinden kaynaklanan insan)
  • büyük bir yıkımın ardından gelen uzun süreli tepkisizlik. basit bir ayrılığın neden olamayacağı kadar...
  • beyninin içinde konuşa konuşa kendini sikme sanatıdır.
  • arkadaş grubunda ya da kalabalığın içinde başkalarının hayatını, heyecanlarını, dertlerini ya da sevinçlerini dinlerken ne kadar monoton bir hayatım olduğunu bir kere daha anlamamla yaşadığım durum. sessizleşirim, "ee biraz da sen anlat" cümlesine karşılık anlatacak bir şey bulamadığımda.
    moralim bozulunca sessizleşirim ben. içimde kendimle konuşmaya başlarım o zaman. onunla hiç anlaşamam, sonra yine dış dünyaya açılırım. sessizlik sona erer.
  • bulunmayı istemediğim ortamda her zaman yaptığımdır.
    konuşmanın manasız olduğunu bilirim, sadece susarım.