şükela:  tümü | bugün
 • kendisi 2010 yılından beri, partneri ali alper ozdemir ile kurmus oldukları "tango noa" dans okulunda devam etmekte.tangoda turkiyenin sayılı dansçılarından biri oldugu gibi dunya capinda da hatrı sayılır üne sahiptir.
 • tango noa'da eğitim vermeye devam eden, türkiye'nin en iyi kadın tangocularından biri.
  setenay ersoy, 2005-2007 yılları arasında yıldız teknik üniversitesi sanat ve tasarım fakültesi sahne sanatları bölümü modern dans programı’nda lisans eğitimi almıştır. bunun öncesinde 2004-2005 yıllarında istanbul üniversitesi dans kulübü başkanı ve uluslararası latin dansları eğitmeni olarak görev yapmıştır. 2002 – 2004 yılları arasında türkiye jimnastik federasyonu uluslararası latin dansları lisansli sporcusu olarak yarışmıştır. 1997-2001 yılları arasında lir sanat akademisi’nde klasik bale, uluslararası latin ve klasik salon dansları eğitimi almıştır.

  türkiye dans sporları federasyonu arjantin tango a-klasmanı lisanslı sporcusu olan setenay, federasyon tarafından düzenlenen yarışmalara katılarak 2008 yılında dünya 3.lüğü , 2009 yılında ise türkiye şampiyonluğu kazanmıştır.

  2009-2010 senelerinde toplam 4 ay buenos aires’te tango yeteneklerini geliştirmiş ve bu süre zarfında buenos aires’in la viruta, salon canning, villa malcolm gibi önemli milongalarında gösteriler yapmıştır.

  setenay, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında kıbrıs’ta düzenlenen tangocyprus festivaline, 2009 yılında ise almanya – wuppertal ve amsterdam – tangomagia tango festivallerine davet alarak eğitim vermiş ve gösteriler sergilemiştir. 2007, 2008, 2009 ve 2010 seneleride istanbul tango festivali’nde performans sergilemiştir. ayrıca 2010 yılında moskova’daki bir tango okulundan özel olarak workshop daveti almıştır.

  setenay, el encuentro, city’s dance, evet dans okulu, fazıl ders stüdyosu ve beden atölyesi’nde tango eğitmenliği yapmıştır.

  setenay’ın bugüne dek çalıştığı eğitmenler arasında chicho m. frumboli – juana sepulveda, sebastian arce – mariana montes, gustavo naviera – giselle anne, celine ruiz – damian rosenthal, adrian veredice – alejandra hobert, pablo villarraza – dana frigoli, gaston torelli – moira castellano, ezequiel farfaro – eugenia parrilla, matias facio – kara wenham, ricky biggieri – soledad laratepia, martin guiterrez – carolina pizzo, joaquin amanebar-marcela trape, ismael ludman – maria mondino, andreas amarilla – meredith klein, andrea misse – leandro palou, cecilia gonzalez, olga besio, aldana mazzeo, matias facio – claudia rogowski, aydoğan-şule arkış ve ayşe sun yer almaktadır.