• yanlış bilmiyorsam, dünyanın en iyi masa oyunu seçilmiş bir oyun.

açık ara dünyanın en iyi masa oyunu.
    ailemizin milli oyunu oldu :)

ticaret - takas - strateji üçgenini çok güzel kavratan, aşırı keyifli ve eğlenceli bir oyun.

bunun haricinde oyun çok dinamik.
    her defasında başka bir kurulum geliyor, asla kendini tekrar etmiyor oluşu mükemmel.
    ilk kutu 4 kişilik, ama ek paketi ile 6 kişilikte olabiliyor.

tasarımcısı klaus teuber bey geçtiğimiz günlerde vefat etmiş, bizlere bu oyunu kattığı için çok teşekkür ederim, umarım güzel bir yerdedir. (bkz: klaus teuber)

ilk olarak yurt dışında oynadığımız bu oyunun türkçe opsiyonunu bulmak bizi çok sevindirdi :)
    kesinlikle tavsiye edilir
  • oyunun tek cümlelik özeti: coğrafya kaderdir.
  • sonunda bir yerlerden bulup oynadım hem de almanca versiyonuyla. başlangıçta çok anlayamadım. oynadıkça öğreniliyor. nispeten kısa süreli bir oyun ve maksimum 4 kişi oynanabiliyor; ancak bu oyunda rakiplerle iletişim de söz konusu olduğu için aranızın iyi olduğu kişilerle oynamanızı öneririm. hoş benimle aranız iyi olsa da arkadaşlık başka oyun başka. takas için çantada keklik değilim :). bir kere oynadım; ancak birkaç kere daha oynarsam her koşulda işleyen ve interkasiyona çok da bağımlı olunmayan bir strateji geliştirebileceğimi düşünüyorum. bulursam buraya da 'buldum' diye yazarım :)
  • resmi uygulamasıyla yattığınız yerden oynayabileceğiniz modern dünyanın monopoly'si :)
hesabın var mı? giriş yap