şükela:  tümü | bugün
 • windows turevi os'larda bir programi kurmanizi saglayan exe'nin ismi..
 • ing.kurmak.
 • azevvel arap kadrinin sertap ereneri ifade etmek için kullandığı tabir. tamam abarttım, kendisi sadece "setab" demişti ama ben alladım pulladım.
 • komple anlamina da gelir.
  (bkz: sevki yilmaz)
 • reservoir dogs ta mr. pink in kafamiza kazidigi anlamiyla; komplo.
 • bateri parçalarının oluşturduğu düzenek.(bkz: drum setup)her davulcunun setup ı farklıdır,ihtiyaç duyulan parça sayısına göre değişir.
 • rar içerinde özenle çıkartılıp kurulan exe uzantılı dosya
 • (bkz: install)
 • mike gunther diye bi adamın yönettiği 50 cent, ryan phillippe, james remar (dexter'ın babası rolündeki abi) ve bruce willis'in oyuncu kadrosunda bulunduğu aksiyon, suç, intikam filmi.

  http://www.imdb.com/title/tt1748197/

  daha taa 4 kasım 2011 tarihinde amerika'da gösterime girecekmiş. daha vizyona girmeden imdb'de puanı oluşmamışken nasıl dvd kopyasının torrent sitelerinde olduğunu anlayamadığım yapımlardan bir diğeri.

  şimdi şöyle başlayayım. çoluk çocuk olmadan evvel bazı geceler uykum kaçtığında televizyon kanallarını zaplardım. zaplarken gece 3 civarında show tv'de (kanal şimdi tıp ilmine adadı kendini ama...) bazı filmlerin oynadığını görürdüm. filmlerin adı da genelde intikam ateşi, av peşinde, suç sokağı gibi filmin kalitesini az çok belli eden kalıplardan oluşurdu. ertesi gün imdb'de filmin bazı oyuncularını (bu oyuncular marc dacascos, dolph lundgren ya da eric roberts ayarında simalar olur genelde...) arar onların filmlerine tek tek bakar ve dün gece izlediğim film hangisiymiş diye küçük bir araştırma yapardım. bulduğumda genel olarak sonuç benzer olurdu. 4.3 puan, poster yok, "very poor", "without expectation it's watchable" gibi başlıkları olan en fazla bir iki tane kullanıcı yorumu...

  eğer tasvirime aşina iseniz tam da böyle bir film bu setup. sadece biraz daha makyaj yapılmış hali. misal guy ritchie tarzı karakter tanımlamaları çalışmaları. quentin tarantino tarzı sakarlıklar ve salaklıklar. vesaire vesaire. ama bu çabaları şu meşhur karikatürü anımsatıyor.

  gelelim oyunculuklara... itiraf etmeliyim ki afişte gördüğüm curtis jackson için bir süre "tanıyorum ben bu adamı ya" "kimdi lan bu" falan diye düşünüp durdum. sonra baktım oyunculuk sıfıra sağdan yaklaşmakta. o zaman şarkıcı, türkücü tayfası geldi aklıma ve herifin 50 cent olduğunu o zaman idrak edebildim. bu tamamen benim alzheimer temayülümle ilgili durum gerçi. sonra bruce willis'e baktım. bu kadar başarısız oynayabiliyor muymuş diye takdir ettim kendisini. çok bozmuş. öyle böyle değil yani acayip bozmuş. şahsi fikrim ryan phillippe ve dexter'ın babası filmde iyi denilebilecek performansa sahip iki isim başka kimse yok...

  netice: hiç bulaşmayın. gerçekten gerek yok. on beş cümleyle filmi özetleyebilirim kimse de filmden bir şey kaçırmamış olur o derece gerek yok...
 • ülkemizde 4 kasım 2011 de vizyona girecek bir mike gunther filmi. hayatımdan bir 90 dakikanın daha çöpe gittiği film olmuştur ayrıca.

  --- spoiler ---
  filmde ryan phillippe 'in 50 cent i kovaladığı bir sahne var orada yerimden şöyle bir irkildim geri kalanında mala bağlayanlar dan bir farkım yoktu.
  --- spoiler ---

  (bkz: yazık lan)