• mike gunther diye bi adamın yönettiği 50 cent, ryan phillippe, james remar (dexter'ın babası rolündeki abi) ve bruce willis'in oyuncu kadrosunda bulunduğu aksiyon, suç, intikam filmi.

http://www.imdb.com/title/tt1748197/

daha taa 4 kasım 2011 tarihinde amerika'da gösterime girecekmiş. daha vizyona girmeden imdb'de puanı oluşmamışken nasıl dvd kopyasının torrent sitelerinde olduğunu anlayamadığım yapımlardan bir diğeri.

şimdi şöyle başlayayım. çoluk çocuk olmadan evvel bazı geceler uykum kaçtığında televizyon kanallarını zaplardım. zaplarken gece 3 civarında show tv'de (kanal şimdi tıp ilmine adadı kendini ama...) bazı filmlerin oynadığını görürdüm. filmlerin adı da genelde intikam ateşi, av peşinde, suç sokağı gibi filmin kalitesini az çok belli eden kalıplardan oluşurdu. ertesi gün imdb'de filmin bazı oyuncularını (bu oyuncular marc dacascos, dolph lundgren ya da eric roberts ayarında simalar olur genelde...) arar onların filmlerine tek tek bakar ve dün gece izlediğim film hangisiymiş diye küçük bir araştırma yapardım. bulduğumda genel olarak sonuç benzer olurdu. 4.3 puan, poster yok, "very poor", "without expectation it's watchable" gibi başlıkları olan en fazla bir iki tane kullanıcı yorumu...

eğer tasvirime aşina iseniz tam da böyle bir film bu setup. sadece biraz daha makyaj yapılmış hali. misal guy ritchie tarzı karakter tanımlamaları çalışmaları. quentin tarantino tarzı sakarlıklar ve salaklıklar. vesaire vesaire. ama bu çabaları şu meşhur karikatürü anımsatıyor.

gelelim oyunculuklara... itiraf etmeliyim ki afişte gördüğüm curtis jackson için bir süre "tanıyorum ben bu adamı ya" "kimdi lan bu" falan diye düşünüp durdum. sonra baktım oyunculuk sıfıra sağdan yaklaşmakta. o zaman şarkıcı, türkücü tayfası geldi aklıma ve herifin 50 cent olduğunu o zaman idrak edebildim. bu tamamen benim alzheimer temayülümle ilgili durum gerçi. sonra bruce willis'e baktım. bu kadar başarısız oynayabiliyor muymuş diye takdir ettim kendisini. çok bozmuş. öyle böyle değil yani acayip bozmuş. şahsi fikrim ryan phillippe ve dexter'ın babası filmde iyi denilebilecek performansa sahip iki isim başka kimse yok...

netice: hiç bulaşmayın. gerçekten gerek yok. on beş cümleyle filmi özetleyebilirim kimse de filmden bir şey kaçırmamış olur o derece gerek yok...
  • beni derinden etkilemiş film. derinden kasıt götüm!
    bu kadar götten filmi uzun zamandır izlememiştim. adamlar payback ile the italian job arası bir şey yapmak istemişler.

ama bruce willis de bi çeşit, ryan phillippe de... hele 50 cent tam amele!
  • öylesine kötü bir film ve senaryo ki bruce willis'in bundan sonra herhangi bir filmini izlemek konusunda beni şüphelerden şüphelere düşürdü; öyle ki kendi gelse dese ki "bu filmime bir bakar mısın?" vereceğim cevap çok açık "bsg"...
  • ülkemizde 4 kasım 2011 de vizyona girecek bir mike gunther filmi. hayatımdan bir 90 dakikanın daha çöpe gittiği film olmuştur ayrıca.

--- spoiler ---
    filmde ryan phillippe 'in 50 cent i kovaladığı bir sahne var orada yerimden şöyle bir irkildim geri kalanında mala bağlayanlar dan bir farkım yoktu.
    --- spoiler ---

(bkz: yazık lan)
  • 50 cent'in yağız amerikalı bir genci oynadığı film diyebiliriz. aslında biraz kasarsak uzun metrajlı 50 cent klibi olur bundan.

götüm gibi film.
  • 50 cent'in 50 cent sırıtması ve takoz oyunculuk nasıl yapılır dersi ile ilk onbeş dakikasına dayanabildiğim film.
  • komple anlamina da gelir.
    (bkz: sevki yilmaz)
  • 1 buçuk saatlik filmde başrol oyuncusu bruce wills'in 9 dakika gözüktüğü vasatın altında film. zaman kaybı. ne zaman ki 50 cent dişlerini dudaklarının arkasında tutmayı başarır o zaman bir filmde ciddi gözükebilir.
  • fevkalade. aksiyon filmleriyle dalga geçen yapımlar arasında tropic thunder'ın hemen arkasına yazarım bu filmi. şöyle de diyebiliriz, black dynamite nasıl 70'lerin blaxploitation filmleriyle kafa bulduysa, setup da 90'ların aksiyon filmleriyle makara yapıyor. 50 cent aksiyon film yıldızlarının mimiksiz oyunculuğunu harika canlandırmış, o kadar iyi ki filmin bir sahnesinde ağlamak için ne kadar ıkınsa da olmuyor ve göz yaşını bilgisayar efektiyle eklemek zorunda kalıyorlar.
  • ing.kurmak.
hesabın var mı? giriş yap