şükela:  tümü | bugün
  • boğazın marmaraya açılan tarafına hakim gösterişli bir manzaraya sahip, maalesef parkın kapanması sebebiyle akşam 8'e kadar keyfi sürdürülebilen mekan, heliozoa'yla bizim yerimiz.
  • bardak sayısı dışında, çayı içmek için fincan istediğinizde de hesapta farklı bir fiyat tarifesiyle karşınıza çıkabilen kaptıkaçtıların mekanı. yerim o manzarayı ben.
  • gülhane parkı içinde yer alan enfes manzaralı çay bahçesidir. özel demlikler ile çaylar gelmekte ve kişi sayısı ile fiyat alınmaktadır. gün itibari ile 2 kişilik demlik çay 12 tl dir. bunun yanında kredi kartı geçmemektedir. bir çay bahçesi gurusu olarak bu çay bahçesi sıralamamda üst yerlere taşınmıştır. tabi o manzara, o atmosfer insanı alıp götürmektedir.
  • en fazla iki tane çay içebildiğin demliklere sahip çay bahçesi. en az on sefer gitmişliğim var ve her seferinde o çay ikinciden sonra buz gibi oluyor bilerek mi yapıyorlar o demlikleri yoksa orası deniz kenar ve serin olduğu için mi. onlar da bunun farkında zaten bardakla satsalar o kadar para kazanılmaz zaten. ama gidip oturulmaya değer.
  • anlaşıldığı üzere küçük mumlu* çaydanlık ısıtıcılardan habersiz bir işletme. ısrar edin, edinsinler.
  • bence istanbul'un en güzel manzarasına sahip yer. mutlaka gidiniz, görünüz, çayını içiniz.
  • manzarasi süper eyvallah, lakin caylari soguk olduktan sonra ne fayda.

demlikte cay dayatmalari bi defa cok sacma?! cok cay icerim evet, ayarim yoktur ama cayimi da sicak severim, damagimin teneke kapli oldugundan $üphelenenlerin sayisi azimsanmiyacak kadar coktur hatta. hani demem o ki, bir demlik cay icme/icebilme konusunda hic sıkıntı yok, ama i$te eger demlikte geliyorsa o cay (zorla!!) o zaman da sicak kalmasini saglamaniz lazim. daha önce de yazilmi$ zaten buralarda "mumlu caydanlik isiticisi" diye bi icat var, cok da pahali degil, üc kuru$a alabilirsiniz yani ve her yerde bulunan bi$i. madem mü$terilerinize zorla bir demlik cay dayatiyorsunuz, o zaman bari böyle bir hizmet sunun ki, insanlar ictikleri caydan bir $ey anlasin, mutlu olsun, tadini cikarsin o manzaranin, nebliiim bir demlik yetmesin hatta 2. demligi de söylesin. ama ilk cayim kismen sicak, 2. döktügüm cay ise iliksa, ücüncüyü icmem zaten. ha bu sizin umurunuzda degildir, nasil olsa parasini alacaksinizdir vs. de ben de bir daha gelmem ki oraya? o muhte$em manzara hatrina dahi..kaldi ki sicak ve taze cay icebilecegim, bonus olarak da müthi$ bir manzaranin tadini cikarabilecegim bir cok cay bahcesi var $ükürler olsun her bir kö$esi nefes kesen manzaralara cikan güzel istanbulda..tek degilsiniz yani sevgili setüstü cay bahcesi i$letmecileri..

ha bi de "kalabalik günlerde ocagi kapatiyoruz, türk kahvesi pi$irmiyoruz, nescafe istersen var" demek demlikte cay dayatmasindan da sacma?!

yani türk kahvesi icmek istiyorsaniz mekanin bo$ gün ve saatlerine denk getirin, ama nescafe var her zaman..o konuda bi sıkıntı yok bak..
  • istanbul'da en sevdigim nokta. gülhane parkı'nın içinde ulaşımı biraz zor olsa da iki köprüyü aynı anda görerek beni ve götürdüğüm herkesi kendine aşık eden çay bahçesi. özellikle akşamları muhteşem.
  • istanbul'un, belki de dünyanın en güzel yerlerinden birinde bu çay bahçesi.
    upuuuuzun bir yolun sonunda, orada bir yerde işte, durur.

zaten yorgun olan bünyem, o yolu tepene kadar soluk soluğa kaldı tabii ve iyice yoruldu. o kadar uzun zamandır gitmiyorum ki bir de. naz yapa yapa, söylenerekten yürüdüm durdum. bir de içim darmadağın zaten. ne hissedeceğimi bile şaşırıyorum muntazaman. ama o eşikten adım atar atmaz her şey sıfırlandı sanki.

http://instagram.com/p/zvizwvmloh/
    bir huzur, bir hüzün, bir güzellik ki...
    o sandalyelerin denize, istanbul'a doğru çevrilmiş olması bile mutlu olmak için yeterli bir sebep benim için.

dipnot: çay soğuyor, evet. fazladan bardak mevzusu sıkıntı yaratıyor. sıçayım onların esnaflığına, işletmeciliğine. olsun lan. bilmemkaçyıldızlı bir otelin bahçesi olmasındansa çıkıp çıkıp gidebileceğim bir yer orası ve bu yüzden şanslıyım.
  • iki manzara görücem diye bi fincan bayat türk kahvesine 8 lira bayılacağınız bir yer. manzara süper, işletme bok.