şükela:  tümü | bugün
  • 92 yılında çıkan bi kasetin ismiydi. kasette cem karaca, muazzez abacı,ayşegül aldinç, fatih erkoç, selçuk ural, ibrahim tatlıses gibi şarkıcıların söylediği şarkılar vardı. ayrıca hepsinin birden söylediği, kasete adını veren sev dünyayı isimli bi şarkı vardı içinde. sözleri de cem jaraca'ya aitti.
    ....bu dünya hepimizin sev dünyayı
    el ele koruyalım bu dünyayı gel..... gibi sözleri vardı..*
  • ajda pekkan'in

su plastik sisede
    neden kimya akar* nehirlerde

diye abuk bir bolumunu soyledigi sarki. goruldugu gibi, sarki yazarlari hakikaten de burunlarini bilmedigi konulara sokmamalilar.
  • yılların geyik malzemesi. üç beş kişi bir araya gelinir, eller kulaklık gibi kulaklara kapatılır. herkes bir bölümü söyler. topluca kopulur.

-bu ne betoon, bu ne duman böyleaa
    -nereede uçurtmam söylee
  • bir atilla şereftuğ bestesidir.
  • "sev bu dunyayi,
    ne olsa da gene sev."
    diye sozleri olan bir yuhu parcasi da vardi, ismi simdi hatrimda olmayan.
  • "we are the world özentili" bir şarkıydı, ama o zamanlar küçüktüm, bile bile etkilenirdim bu şarkıdan.
  • 92 yılında unicef yararına yapılan bir çalışmaydı. iki albüm olarak çıkmıştı. sibel tüzün, sibel egemen, suavi, belkıs akkale aklıma gelen diğer isimler.

(bkz: ah keşkem)
  • ü: abi ben böyle dünyanın içine sıçiim
    ğ: neden lan
    ü: öyle işte abi sevmiyorum ben dünyayı
    ğ. cıkcıkcık sev dünyayı olum manyak mısın
    ....
  • 90ların başında, o dönem altın devrini yaşayan türk popun önde gelenlerinden kurulu bir grubun bir stüdyo ortamında söylediği ve star1 kanalında o dönem pek sık yayınlanmış bir şarkıdır. format itibariyle unicefin o sıralar moda olan we are the world şarkısına benzerdi. sözler şöyleydi:

bu ne beton bu ne motor böyle(bunu ibrahim tatlıses arabesk gırtlakla söylüyordu)
    nerde benim uçurtmam söyleeee(bunu da harun kolçak ile bendeniz söylüyordu)
    su plastik şişeyle(bu da yanılmıyorsam levent yükselin kısmıydı)(ve ben de ısrarla şu plastik şişeyle diye anlrdım ve buna anlam veremezdim)
    neden kimya akar nehirlerdeeee(bunu da sarışın bir kadın söylüyordu, ajda pekkan olabilir)(ayrıca o dönemde nehirden kimya akması ne demek, buna da hiç anlam veremiyordum)

(çocuk korosu girer)
    bu dünyaaa, hepimizin, sev dünyayı
    elele, koşalım hep birlikte
    koruyalım bu dünyayı
    geeeeel

sözleri böyle neye hizmet ettiği anlaşılamayan sözlerse de, müziği gayet güzeldi, hani hala aklımda kalmış(aklımda aslında daha neler neler var...)
  • sarkinin girisinden irkiliyorduk hepimiz. "bu ne beton bu ne motor boyle" diye yakaran ibrahim tatlises, bizi cevre konusunda dusunmeye itse de hemen aklimiza seneler oncesi geliyordu. "ah ibocum, o betonu sen dokuyordun 20 sene once, bu gun de ismarlama ciplerle sen saliyosun karbonmonoksiti goklere? fikir nedir, zikir nedir?" diye sorasi geliyordu insanin.