şükela:  tümü | bugün soru sor
  • istanbul harem, sapanca, adapazarı, kocaali güzergahında çalışan otobüs firması. şu sıralar harem-adapazarı 18 lira. telefonla rezervasyon yaptırdığınızda yerinizi başka birine vermeleri gibi bir saçmalıkları var. ayrıca sakarya'daki servis araçları çok çok eski. genelde öğrenciler tercih ediyor gibi.
  • şoföründen, yazıhane personeline, amirinden, sahibine bir tane vicdan sahibi insanın bulunmadığı firma.

    salacak mahallesi, bestekar selahattin pınar sokak maalesef bütün servis araçlarının "kaçış yolu" olarak kullandığı bir güzergahtır. çoğu servis aracı gibi bunlar da trafik canavarı olduğundan, mahalleli olarak sahip çıktığımız, beslediğimiz, hatta soğuk havalarda dükkanlarımıza belki evlerimize aldığımız kedilerimizden en az 20 tanesi bu araçların altında kalarak can vermiştir. belediyeye, karayollarına, karakollara defalarca taleplerde bulunmamıza rağmen bu sokağa bir kasis yapmamışlar, açıklama olarak da sağlı sollu araçlar park edildiği için, hızlanma imkanının olmadığını söylemişlerdir(!) kaç akşam mahalle sakinlerinin sokakta nöbet tutup hızlı gelen araçları yavaşlattığını ve uyarılarda bulunduğunu biliyorum.

    3 eylül 2017 tarihinde, yani geçen kurban bayramının 3. günüde, aynı sokakta bulunan evimizin önünde, sev turizme ait, yaşar kamil bostancı yönetimindeki servis aracı, yavaşla uyarılarımızı telefonuyla ilgilendiği için görmeyip, 5 yaşındaki köpeğimiz casho'ya çarpıp, üstüne bunu da farketmeyip üzerinden geçip, en son arkadaşıma çarptığında durabilmiştir. olay sonrası muavin koltuğunda oturan vicdan yoksunlarından biri hızlıca arabadan inip kaçmış, yaşar kemal bostancı kaçmak isterken tarafımızdan arabaya kitlenip hemen polise haber verilmiştir. aramızda geçen münakaşa sebebiyle iki taraf da birbirinden şikayetçi olmuştur.

    sonrasında karakola şoförü almaya gelen yetkili kişi bu işi en hızlı şekilde çözeceklerini, hatalı olduklarını ve yaşar kamil bostancının işten çıkartılacağını bunu da üzüntülerini anlamamız için ve özür olarak yapacaklarını belirtmiştir. ancak sonrasında aynı sokakta aynı şoförü defalarca görüp, harem ve uncular yazıhanesi tarafımızca ziyaret edilip çalışmaya devam ettiği teyit edilmiştir. uzun uğraşlar sonucu firma sahibine ulaşıp (bu da yaklaşık 300 kere üst üste aramalarımız sayesinde, pes ettirerek gerçekleşmiştir) durumu izah edip, bu konuda nasıl bir tavır takınacakları sorulmuştur. tıpkı firma yetkilisi gibi, benzer açıklamalarda bulunup, bayram sebebiyle yoğunluk olduğu, bayram bitiminde derhal işten çıkartılacağı söylenmiştir.

    bugün 7 mart 2018. casho'muzu kaybedeli 6 ay oldu. yaşar kamil bostancının hala aynı firmada, aynı araçta ve aynı güzergahta çalışması yetmezmiş gibi, mahkeme "kovuşturmaya yer olmadığına dair" karar verdi. bütün bunlar ve şu anda bizim davalı konumunda olmamız da bu ülkede asla bir hayvana değer verilmediğinin kanıtı olsun.